מי ייקח את המשחק הראשון? (יוסי לזרוף) (צילום: ספורט 5)
מי ייקח את המשחק הראשון? (יוסי לזרוף) | צילום: ספורט 5

בשעה טובה, סדרת חצי הגמר בין הפועל ירושלים למכבי ראשון לציון יוצאת לדרך הערב (21:00, 5SPORT) בארנה בבירה. על הנייר, הירושלמים פייבוריטים - הם סיימו את העונה במקום השני ומגיעים בכושר נהדר, אחרי 0:3 חלק על הפועל ת"א. מצד שני, החבורה של שרון דרוקר מאמינה מאוד בעצמה אחרי שהפתיעה את חולון עם 1:3 מרשים.

אצל דני פרנקו, דרווין קיצ'ן וג'וזף ג'ונס הם הזרים שלא מתלבשים למשחק. האדומים ניצחו את ראשל"צ בכל אחד מארבעת המפגשים בין הקבוצות העונה, אבל אם יש משהו שצריך להדאיג את י-ם, הרי שזהו הכושר של שון דוסן. הגארד/פורוורד בן ה-21 רושם ממוצעים נהדרים של 20.5 נק', 9 ריב' ו-2.5 חס', עם 52.9% לשלוש.

"אנחנו אחרי הרבה ימים בלי משחק וחשוב שנצליח להתחיל את המשחק טוב כמו שסיימנו את הסדרה הקודמת", אמר דני פרנקו, שחיכה תשעה ימים מאז תום הסדרה נגד הפועל ת"א, "אני מניח שהדקות הראשונות יהיו קצת פחות ברורות, זה החלק שאנחנו לא יודעים איך יתפתח, אבל אני מקווה שמהר מאוד נמצא את הקצב שלנו. אנחנו משחקים נגד קבוצה שאנחנו מאוד מכבדים. קבוצה שהוכיחה את עצמה לאורך כל העונה בליגה, הייתה ממש צמודה אלינו רוב השנה וחשוב לנו להתחיל את הסדרה עם ניצחון".

הלפרין.
הלפרין. "המשחק הראשון קריטי" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יותם הלפרין הוסיף: "קודם כל אני חושב שלא לחינם ראשון לציון בחצי הגמר, הם עשו עונה טובה מאוד. בנו שם קבוצה מאוד אטרקטיבית, מאוד מנוסה, עם ישראלים טובים, עם דרך טובה. הסדרה הזאת בסופו של דבר תהיה תלויה מאוד בדרך שנגיע למשחקים. המשחק הראשון קריטי מבחינתנו. אנחנו לא חושבים יותר מדי רחוק, דואגים שהמשחק הראשון ילך לכיוון שאנחנו רוצים שהוא ילך ומשם אני מניח שהסדרה תתפתח".

בראשון לציון יודעים שלא יהיה להם קל. עוזר המאמן שמוליק ברנר סיפר: "אנחנו עומדים מול משימה קשה, ירושלים קבוצה מצוינת, מגוונת ובעיקר מאוד עמוקה. אנחנו מודעים לכך שירושלים פייבוריטים, אבל עובדים קשה ומתכוננים, בתקווה שרוח הלחימה והקבוצתיות שאפיינה אותנו לאורך העונה תצליח לקחת אותנו לשיאים חדשים".

"אני חייב לציין שזה מרגיש נפלא להמשיך לשחק בשלב הזה של העונה", הסביר אייזאה סוואן, "ירושלים היא קבוצה טובה וכולנו נצטרך להעלות את הרמה ולתת את האקסטרה על מנת לעבור אותם. אני מאמין שהמפתח עבורנו הוא ריכוז והאנרגיות שנביא איתנו למשחק".