מכבי בלחץ (צילום: אלן שיבר)
מכבי בלחץ (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"הכרישים הגיעו". גודס (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מפלס החרדה במכבי תל אביב מרקיע שחקים לקראת המשחק הערב (חמישי, 21:05) מול הפועל אילת בהיכל. הפסד ידיח את הצהובים כבר בחצי גמר הפלייאוף וידביק תווית של כישלון מבחינת המועדון המעוטר (2:2 לאחר 4 משחקים). מי שמנסה קצת להפיג את המתח הוא היו"ר שמעון המזרחי, שהתראיין הערב ל"תוכנית משחק", תוכנית הספורט של גלי צה"ל וערוץ הספורט.

כשנשאל האם יהיו השלכות על עמדת המאמן במידה שמכבי תעוף כבר הערב מהפלייאוף, אמר היו"ר בצורה נחרצת: "אין שום השלכות לגבי המאמן. גיא גודס ימשיך להעונה הבאה, הוא יהיה המאמן שלנו". על הדריכות לקראת המשחק אמר: "אמנם יש שוויון כוחות בגלל הפציעות שלנו, אבל למכבי תל אביב יש את המסורת שלה, הרוח המכבית שלה והיא תדע להתגבר על כל המכשולים. אנחנו נגיע לגמר למרות שחסרים לנו שלושה שחקנים".

על האפשרות שההיכל המלא יעזור לצהובים אמר מזרחי: "הצלחנו בליגה גם כשהגיעו 5,000 אוהדים למשחק. אנשים שוכחים שסיימנו במקום הראשון בליגה. אנחנו מתייחסים לליגה במלוא הרצינות. אני מקווה שנתמודד עם זה בהצלחה הערב".

באימון המסכם, כשהתקשורת הוכנסה לאולם ב-15 הדקות האחרונות של האימון, גיא גודס אמר: "הכרישים הגיעו". הכוונה של המאמן לתחושה של כולם במועדון, כי התקשורת מריחה דם כמובן. הנוכחית התקשורתית הייתה גדולה מאוד באימון אמש, יותר מבכל משחק יורוליג במהלך העונה. למרות שמכבי ניצחה ב-5 משחקים העונה את אילת, ואילו הקבוצה מהדרום ניצחה רק בשניים, המומנטום שהאילתים הצליחו לייצר לעצמם מדגים שיש כאן מאץ' אפ וסיכוי אמיתי לאנדרדוג לנצח.

לחץ? כהן מסתיר אותו (צילום: אלן שיבר)
לחץ? כהן מסתיר אותו (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בזמן שחבריו התאמנו על הפרקט למעלה, דווין סמית' עבד על מכשיר האופניים בחדר הכושר, כשהוא משתקם מקרע בשריר התאומים ברגל שמאל. הפורוורד עובד קשה אבל עדיין לא חזר להתאמן. יכול להיות שהלילה, הוא כבר ימשיך את השיקום בארצות הברית.

גם ג'ייק כהן נדהם מכמות אנשי התקשורת באימון בעודו צועד אל עבר עמדת הראיונות. "זה טבעה של החיה", אמר בחיוך, רגע לפני שהחל להשיב על השאלות. על הלחץ שבו נמצאת מכבי אמר: "אלה הנסיבות שבהן אתה משחק. לא הגענו למצב הזה בצורה אידיאלית. מאוד רצינו לנצח את משחקים 3 ו-4, אבל לא הצלחנו והגענו למשחק 5".

סמית יחזור לארה
סמית יחזור לארה"ב? (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המשפט הבא של כהן, הוא אחד המשפטים הכי מוזרים שאפשר היה לדמיין ששחקן במכבי ת"א יאמר ערב משחק 5 בסדרת חצי גמר מקומית. בעוד כולם מסביבו מזיעים, ומבינים שהפסד הוא בבחינת קטסטרופה למועדון כמו מכבי, הפורוורד אמר בחיוך: "זו אמורה להיות אווירה ממש כיפית, לשחק בבית עם הרבה אוהדים טובים. יהיה כיף ואווירה מדהימה ללא קשר אם ננצח או נפסיד. זו הסיבה מדוע אנחנו אוהבים כ"כ את המשחק".

'אווירה כיפית ללא קשר אם ננצח או נפסיד', לא שגרתי לשמוע משפט שכזה מאיש במכבי תל אביב ואם נוסיף לכך את דבריו של גודס שאמר: "אנחנו צריכים לעשות את המיטב, לפעמים המיטב לא מספיק", זה לא שגרתי אפילו יותר.

"בכל משחק יש לחץ בפלייאוף. אנחנו צריכים להתמודד עם זה שהגענו למשחק 5", הוסיף כהן. "זו עוד הזדמנות מבחינתנו להוכיח את עצמנו ושהמשחק האחרון זה לא מי שאנחנו, צריך לשחק ביחד כקבוצה. אנחנו רעבים, אנחנו לא מרוצים מהמשחקים האחרונים ואנחנו צריכים להוכיח לעצמנו ולכולם שאנחנו הרבה יותר טובים מאיך ששיחקנו".