עוזב את מכבי. רנדל (צילום: אלן שיבר)
עוזב את מכבי. רנדל (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
סוף הדרך בצהוב לרנדל (צילום: אלן שיבר)
סוף הדרך בצהוב לרנדל (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מתיחת הפנים במכבי תל אביב נמשכת. אחרי צירופו של טיילור רוצ'סטי והשחרור הצפוי של ג'רמי פארגו ומרקז היינז, עוד שחקן מרכזי של הצהובים עוזב: הקבוצה בחרה שלא לממש את האופציה על בראיין רנדל, שיפרד ממנה עונה לאחר שהגיע ממכבי חיפה. לעומתו, טרבור אמבקווה מבאמברג קרוב לחתימה, כאשר מו"מ מתקדם מתנהל גם עם ג'אמל מקלין מאלבה ברלין.

לצהובים הייתה את האופציה עד היום להודיע לרנדל שהם מעוניינים בו גם לעונה הבאה, אך כאמור, ויתרו על האפשרות הזאת, זאת על אף שהיה אחד מהשחקנים הבולטים בעונה המאכזבת של הקבוצה. הפורוורד הצטרף בתחילת העונה שעברה ממכבי חיפה וקלע ביורוליג ממוצע של 12 נקודות ב-28 דקות, עם 64 אחוזים מהשדה ו-5.6 ריבאונדים למשחק. בישראל קלע 11 נקודות למשחק ב-23.5 דקות בממוצע, כשהוא קוטף 6.3 ריבאונדים למשחק.

גם בכיוון דלת הכניסה של מכבי יש תנועה ועושה רושם שהיא כבר מצאה מחליף לרנדל. מקלין, הפורוורד של אלבה, הגיע לסיכום עקרוני עם הצהובים על הצטרפותו. השחקן בן ה-27 (2.03 מ') היה מהבולטים בעונה החולפת בקבוצה מבירת גרמניה, שלא הצליחה לעבור את שלב הטופ 16 של היורוליג. הוא קלע 13 נקודות ב-25 דקות בממוצע בהן שיחק בשלב הבתים של המפעל, עם 57 אחוזים מהשדה ו-5.6 ריבאונדים למשחק. בנוסף, קלע את סל הניצחון של הגרמנים בניצחון ההיסטורי שלהם 93:94 על סן אנטוניו ספרס במשחק ראווה בקיץ הקודם ונבחר ל-MVP של הבונדסליגה בעונה האחרונה.

שחקן נוסף שמתקרב למכבי ונמצא איתה במשא ומתן מתקדם הוא טרבור מבקווה, אחריו עקב הסקאוט אבי אבן במספר הזדמנויות בתקופה האחרונה. הוא הגיע לאירופה לפני שנתיים מהמכללות בארצות הברית, לאחר שלא נבחר בדראפט ה-NBA. הוא שיחק ב-2013/14 בווירטוס רומא ובעונה האחרונה בבאמברג הגרמנית, במדיה קלע עשר נקודות ב-23.9 דקות ורשם 7.4 ריבאונדים בממוצע ביורוקאפ.