גודס וגרשון, ימשיכו במועדון? (אלן שיבר)
גודס וגרשון, ימשיכו במועדון? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

חילופי מאמנים, שחקני מפתח שעזבו, בניית הסגל או מכת הפציעות? רגע אחרי שמכבי תל אביב הפסידה 96:93 להפועל אילת והודחה מהפלייאוף עם הפסד 3:2 אחרי שכבר הובילה 0:2 בסדרה.

"צריך לברך את אילת, הם שיחקו יוצא מן הכלל והגיע להם לנצח", סיכם דייויד פדרמן, אחד הבעלים של האלופה המודחת. "זהו לא אחד הרגעים הקשים, זה ספורט וזה יכול לקרות. הכתובת הייתה על הקיר עם המצב שלנו בחודשים האחרונים. הספורט ניצח, כולם שמחים חוץ ממכבי".

"רעידות אדמה זה העיתונאים כותבים, אנחנו לא אמרנו רעידת אדמה", הבהיר פדרמן. "היינו צריכים הרכב יותר טוב, מהפציעות אי אפשר להתעלם. ירושלים ואילת טובות, יש כדורסל ויש ספורט. זה לא סוף העולם".

"לדעתי זה לא אומר כלום על גודס", השיב פדרמן לשאלות נציגי התקשורת על המשך דרכו של המאמן הצעיר במועדון. "אני צריך להתייעץ עם שאר החברים, אני לא יודע מה דעתם".

"כשהסתכלתי על הספסל של מכבי, ראיתי שיש בעיה", טען הבעלים. "הסתמכנו על שחקנים שהם לא חמישיה ראשונה, ואפילו פחות מזה. תראו מי שיחק הרבה דקות, לא בנינו עליהם בתחילת השנה. הבאנו אותם לקראת סוף ההחתמות".

פדרמן גם ניצל את ההזדמנות כדי להתנגח בשיטת המפגש הכפול בגמר והחזרת הפיינל פור: "זה הוכיח לכולם מה זה סדרות. כל הרעיונות המטופשים להגביל אותנו ביד שמאל וימין. הנה, סדרה 5 משחקים, קבוצה מאילת שלא ברור איך הגיעה לליגה הזו בכלל - לא זוכר מאיפה אבנר קופל הביא אותם - היא בגמר ואולי יותר מזה".

"הפסד גדול, שוק גדול לכולנו", הודה ניקולה וויצ'יץ' ההמום. "זה ספורט, צריכים לנתח מה עשינו לא טוב עד כה. עשינו כמה טעויות השנה. לא יכולנו למצוא שחקן ישראלי שיעשה שינוי משמעותי. סילבן נפצע ולא היה מחליף, איבדנו את דווין לפני שבוע. היה לנו מזל רע עם פציעות השנה. סוף העונה, חלק מהשחקנים לא בכושר טוב, היינו צריכים להימנע מזה. ננתח כמו שצריך את הטעויות, בעתיד ניקח יותר ברצינות דברים מסוימים".

"אני מתנצל בפני כולם, יודע כמה זה כואב לאוהדים", המשיך הסנטר לשעבר. "זה יכול לקרות, אני מתנצל באופן אישי על טעויות שעשיתי. הייתי עקשן בהחלטות מסוימות שלקחתי, הייתי רך מדי עם חלק מהצוות, דברים שצריכים ללמוד. בכל שנה יש אתגר חדש ולומדים דברים".

"כולנו נתחזק ממה שקרה השנה", הוסיף הקרואטי. "האוהדים ימשיכו לתמוך, הם איתנו גם בזמנים קשים. גם הערב שער 11 באו ועודדו. כולנו טעינו. שעה אחרי המשחק אני לא יודע מי יהיה המאמן בעונה הבאה. ניאלץ להחליט, אבל לא שעה אחרי המשחק".