צפו באירוע
צפו באירוע | צילום: ספורט 5
אליהו, יזרוק חופשי גם בגמר?
אליהו, יזרוק חופשי גם בגמר? | צילום: ספורט 5

כבר כמה שנים מנהלת הליגה משתפת פעולה עם רכבת ישראל באירועי מפתח. תיאום נסיעות, אירועי יח"צ וגם הנסיעה המסורתית של צלחת האליפות ליעדה הבא. הפעם היו אלה נציגי הפועל אילת והפועל ירושלים - אלישי כדיר, אדריאן יוטר, יותם הלפרין וליאור אליהו - שהגיעו לתחנה בדרך לגמר שאיש לא ציפה לו.

"בגלל שזה לא קרה אף פעם, בצורה כזאת, זה לא נתפש מבחינת האנשים", הודה כדיר. "אולי האמנו. אני לא יכול להגיד שהאמנו שזה יהיה התסריט. שככה זה ייגמר. האמנו שאפשר לנצח משחק-משחק". לקראת הגמר בין שתי קבוצות שמעולם לא זכו בתואר, הראשון מאז עונת הפתיחה של הליגה בארץ, אמר הפורוורד: "לא פגשנו את ירושלים הרבה מאוד זמן. הם קבוצה נהדרת ובחצי גמר הגביע קצת התעללו בנו".

"אתם עשינו אותנו פייבוריטים", טען יותם הלפרין כלפי נציגי התקשורת. "גם בגמר הגביע עשיתם אותנו פייבוריטים. אני חושב ששתי הקבוצות שהגיעו בכושר הכי טוב לסוף העונה הגיעו לגמר. גם אילת בחודש פנטסטי. גם אנחנו בחודש וחצי טוב מאוד. גם לנו זה טרי עדיין שאילת מולנו ולא מכבי".

"יש תחושה שאנחנו פייבוריטים, אבל אילת הוכיחה את עצמה השנה", הזכיר ליאור אליהו, חצי יממה בלבד אחרי שהדרומיים חזרו מפיגור 2:0 לניצחון 2:3 על מכבי תל אביב בסדרת חצי הגמר. קודם לכן הם עברו את מכבי חיפה ברבע. "מי שמנצחת שתי סדרות כאלה קשות, זה אומר כמה שהיא קבוצה טובה".

מפגש הגמר הכפול יחל ביום שני הקרוב (22.6) כאשר אילת תארח את הפועל ירושלים באולם בגין. ביום חמישי שלאחר מכן (25.6) יארחו האדומים את משחק הגומלין, זכות שנשמרה עבורם בשל העובדה שסיימו במיקום עדיף בעונה הסדירה.