געגועים לכדור. קוקיה חוזר (אלן שיבר)
געגועים לכדור. קוקיה חוזר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אליפות כעוזר, עכשיו קוקיה בחזרה לפרקט (אלן שיבר)
אליפות כעוזר, עכשיו קוקיה בחזרה לפרקט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אורי קוקיה הודיע במפתיע על חזרה מפרישה. אחרי שחגג עם הפועל ירושלים זכיה היסטורית באליפות, עוזר המאמן - ששימש בעבר כקפטן האדומים ונאלץ לתלות את הגופיה בשל פציעות טורדניות - עבד בחודשים האחרונים במרץ, החלים לחלוטין ומוכן לכבוש מחדש את הפרקט.

קוקיה עבד קשה "מתחת לרדאר", בשקט ובזהירות, עד אשר התגבר על מספר פציעות וחזר לכושר מלא. על פי מקורביו של הפורוורד לשעבר, הוא נראה מצוין והחליט כי זה העיתוי עבורו לחזור לשחק כדורסל, וברמות הגבוהות ביותר. אחרי שיודיע רשמית על הקאמבק, קוקיה מקווה לקבל חוזה בליגת העל.

עקב כך, ולאחר שנה אחת בלבד של עבודה תחת המאמן דני פרנקו ולצידו של מתן חרוש, אורי קוקיה יעזוב כמובן את עמדת עוזר המאמן של הפועל ירושלים בדרך להיות שוב שחקן פעיל.

קוקיה בן ה-34 עבר לא מעט בקריירה. הוא גדל במחלקת הנוער של הפועל תל אביב ובמדיה גם ערך את הופעת הבכורה שלו בבוגרים. מאז אותם ימים הספיק לשחק בעירוני נהריה (שלוש קדנציות), הפועל גליל עליון, בני השרון, מכבי חיפה (שתי קדנציות), הפועל חולון וכאמור, הפועל ירושלים, בה בילה בין השנים 2009-2013. הממוצעים שלו ב-4 עונות באדום: 3.6 נקודות ו-3.9 ריבאונדים ב-15 דקות לערב.

קוקיה היה שותף העונה לאליפות כעוזר, אולם יש לו גם תואר אחד כשחקן פעיל - גביע המדינה עם הפועל חולון ב-2008/09. בסיום אותה עונה נבחר הפורוורד לשחקן המשתפר של הליגה. בקיץ שעבר הוא פרש ועבר אל מאחורי הקווים, עד שהגוף חזר לאיתנו, הלב התגעגע למשחק והידיים רצו שוב להחזיק בכדור.