לא מאמין שזה קורה לו. גודס (אלן שיבר)
לא מאמין שזה קורה לו. גודס (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

סנסצית השנה בספורט הישראלי. מכבי תל אביב, אלופת היורוליג בעונה שעברה ואלופת ישראל 51 פעמים בעבר, הפסידה הערב 79:76 להפועל אילת והודחה בסדרת בחצי גמר הפלייאוף של ליגת העל. מדובר בפעם הראשונה שמכבי מודחת בחצי הגמר מזה 22 ששנים, כשהפעם האחרונה הייתה בשנת 1993.  

אם הספקתם לשכוח, מכבי כבר הובילה 0:2 בסדרה הזאת והייתה עם רגל וחצי בסדרת הגמר מול הפועל ירושלים, אך אז קרה דבר שלא קרה למכבי מעולם, והאמת, דבר שאף אחד מאיתנו לא יכול היה לנחש. מדובר באחת מנקודות השפל הגדולות ביותר של המועדון הצהוב, שראשיו תמיד דואגים להכריז כי הליגה הישראלית היא הדבר החשוב ביותר עבורם, יותר מהיורוליג.

בעקבות ההפסד בחצי הגמר, מעמדו של המאמן גיא גודס, שחתום על חוזה לעונה נוספת במועדון, התערער מאוד ולמרות דבריו של היו"ר, שמעון מזרחי, עוד לפני המשחק החמישי כי גודס ימשיך גם אם הקבוצה תודח בחצי הגמר, בכלל לא בטוח שחוזהו יממומש. גודס, כזכור, מונה כמחליפו של דייויד בלאט, לאחר ששימש כעוזרו, כאשר פיני גרשון הובא כעוזרו.

"זה כואב, כשאתה מפסיד זה תמיד כואב", אמר גודס בסיום, "חסר לנו את מי שבחוץ. לפעמים כשאתה רוצה אתה לא יכול, כשיכולנו בשלישי לא לקחנו. קרדיט לאילת. תגידו שזה תירוצים, אבל כשדווין נפצע משחק ראשון זה טרף את הקלפים. ניצחנו שם במשחק שיא, אבל לשחזר את היכולת היה לנו קשה, היינו קצרים. 7-8 שחקנים, חלקם שחקני משנה כל העונה, זה לא פשוט. יכול להיות שהיינו לוקחים פה את משחק 3 היה נראה אחרת. פחדתי ממשחק 3 פחד מוות. יש לנו את הבעיות עם החוקים, זה לא פשוט. רצינו והיינו קצרים מדי".

גודס המשיך וטען כי הפציעות היו הסיבה העיקרית להדחה: "חלק גדול מהסיטואציה זה בגלל הפצועים - סמית משמעותי, סילבן, פניני.. אין מה לעשות. זה כואב. ידענו שהולך להיות קשה, מרקז היה צריך לקחת יותר פיקוד, ג'ייק גם. עברתי רגעים קשים בקריירה, החכמה לדעת להיות יותר טובים וזה מה שנעשה. כל מאמן עובר את זה. בשנה שעבר היה שיא, השנה ההיפך. לא תמיד יש סוף טוב. חושש רק מהקדוש ברוך הוא".