צעד ראשון בדרך לגמר? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
צעד ראשון בדרך לגמר? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים עשתה אמש (חמישי) צעד ראשון לעבר חזרה לגמר אחרי 8 שנים, כאשר ניצחה 73:81 את מכבי ראשון לציון ועלתה ליתרון 0:1 בסדרת חצי הגמר. דני פרנקו השתמש כמעט רק ב-7 שחקנים, כשאדם אריאל שותף ל-4 דקות, וטוני גפני שנכנס לבעיית עבירות מוקדמת שותף ל-6 דקות בלבד ותרם 2 נקודות. למרות זאת, דיון תומפסון, ליאור אליהו, דונטה סמית', ברייסי רייט ויותם הלפרין הספיקו, כשכל אחד מהם קלע בדאבל פיגרס.

תומפסון, שהוביל את ירושלים עם 15 נקודות (כמו אליהו), ניסה להסביר מדוע ירושלים איפשרה לראשל"צ לחזור 3 פעמים מפיגור דו ספרתי. "אני חושב שזה בגלל 10 ימי המנוחה. לקח לנו זמן להיכנס לקצב, ולהחזיר את האינסטינקט הזה שכשאתה בונה יתרון, להמשיך ללחוץ ולהגדיל אותו", הדגיש הסנטר והוסיף: "לא שיחקנו טוב כמו שרצינו אבל זו נקודת פתיחה טובה עבורנו לסדרה, אנחנו יכולים להמשיך במשחק 2",

על ההתמודדות עם ג'רמיס סמית' וג'קי קרמייקל אמר תומפסון: "אלו שני שחקנים חזקים ואתלטיים. המשחק שלהם קצת שונה, סמית' יותר אגרסיבי, וקרמייקל יותר אתלטי ונייד. עשינו עבודה טובה עליהם ונמשיך את זה גם במשחק 2".

"עשינו עבודה טובה בעצירת סוואן, שהוא מפתח גדול מבחינתם (סוואן עם 8 נק' בלבד – ר.ג), האטנו אותו", סיכם הסנטר הבכיר של האדומים. "נצטרך למצוא את הקצב שלנו בהתקפה קצת יותר טוב ולהוציא לפועל את המהלכים שלנו. דונטה היה מצוין, מצא את השחקנים, היה אינטנסיבי ועשה את מה שהוא יודע לעשות".

כ-5,500 אוהדים היו אמש בארנה בירושלים, כ-100 מהם מראשון לציון. המשחק השני בסדרה יתקיים ביום שני בבית מכבי בעיר היין.