גודס ומזרחי. זוכה לגיבוי, בינתיים (אלן שיבר)
גודס ומזרחי. זוכה לגיבוי, בינתיים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

במכבי תל אביב מנסים לאסוף את השברים לאחר ההדחה הסנסציונית בחצי גמר הפלייאוף, ראשונה אחרי 22 שנים. הקבוצה כבר הוליכה 0:2 בסדרה והייתה בדרך לסוויפ קליל על הפועל אילת, אבל זה התהפכו היוצרות במשחק השלישי ועם סגל חבול ופצוע, היא כבר לא הצליחה למנוע את ההפסד במשחק החמישי בהיכל נוקיה.

מי שהיה שם ב-1993, כאשר מכבי ת"א הודחה מול הפועל גליל עליון בחצי הגמר הוא היו"ר שמעון מזרחי, שבראיון ל"חמש באוויר" סירב להתרגש מכך שלמרות פער עצום בתקציבים, הצהובים הושפלו: "זה קרה לנו בפעם השניה אחרי 22 שנים. זה עלול לקרות. זה לא צריך לקרות במועדון כמו שלנו, אבל לא לעולם חוסן. הגענו למשחקים המכריעים עם שמונה שחקנים בלבד. במצב שהיינו, זה היה הישג שהגענו למה שהגענו".

מזרחי ניצל את ההפסד הצהוב על מנת לקדם מחדש את רעיון החזרה לסדרות בפלייאוף ליגת העל: "צריך להסיר את הכובע בפני אילת. הם גברו עלינו בסדרה, כולל שני משחקים בתל אביב. צריך ללמוד שסדרות הן הדבר הנכון בקביעת האליפות. מי שמנצח בסדרת הטוב מ-5 הוא האלוף ולא מי שמנצח במשחק אחד או שניים, ואומר את זה מי שהפסיד בסדרה".

באופן צפוי, מעמדו של גיא גודס עולה על הפרק, אך מזרחי נחרץ בתשובתו: "אני לא רואה שום אשמה רובצת לפתחו של גיא גודס. לא הגענו לפיינל פור, זו אכזבה, אבל לא כל שנה מגיעים לפיינל פור. גודס למד מבלאט, הוא חרוץ ויסודי. העונה הזו חישלה אותו ובעונה הבאה הוא יבוא מוכן. אנחנו לא מאשימים את גיא בכלום. אני רואה איך הוא מתנהל ואין סיבה להגיד לו שהוא לא ימשיך". לגבי הרצון של המנהל המקצועי, ניקולה וויצ'יץ', לראות מאמן אחר אמר: "אם ניקולה אמר דבר כזה, זאת התבטאות אומללה מבחינתו".

מזרחי התייחס גם לתפקוד של הסנטר סופוקליס שחורציאניטיס, שלא ימשיך בקבוצה: "נכון שלסופו לא הייתה עונה טובה, אבל לא היה לו תחליף. במיטבו אין הרבה שחקנים כמוהו". גם על השילוב בין גודס לעוזר המאמן, פיני גרשון, יש למזרחי רק מילים טובות:  "פיני עשה עבודה טובה ועזר לגיא. זה היה שילוב מוצלח. הוא עושה עבודה מאוד טובה גם באיגוד הכדורסל. לא דיברנו איתו לגבי העונה הבאה".

כעת הפנים לעונה הבאה והיו"ר בטוח שהדברים שקרו העונה לא יחזרו: "אנחנו שוקדים על העונה הבאה ותהיה קבוצה עם שיעור קומה. האוהדים שלנו תמיד יוכלו ללכת בראש מורם. אחת המסקנות היא שצריך ספסל ארוך. בארץ יש מגבלה של החוק הרוסי וגם מגבלת הצעירים, מגבלות שלא קיימות בשום מדינה ויוצרות קשיים".