ירושלים עלתה ל-0:1 (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ירושלים עלתה ל-0:1 (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

זה הלך לה קשה, היא התעקשה משום מה לסבך לעצמה את העניינים, אבל בסופו של דבר הפועל ירושלים עשתה זאת. האדומים עלו הערב (חמישי) ל-0:1 בסדרת חצי גמר הפלייאוף מול מכבי ראשון לציון אחרי 73:81 בארנה. המזל הגדול של דני פרנקו: הכתומים, שסגרו שלוש פעמים לאורך המשחק הפרש דו-ספרתי, לא הצליחו להשלים מהפך. המשחק השני בסדרה: ביום שני בעיר היין.

קלעו לירושלים: אליהו (9 ריב') ותומפסון 15 כ"א, רייט (3 מ-3 מחוץ לקשת) וסמית' (8 אס') 14 כ"א, הלפרין 10, טימור 8, מקי 3, גפני 2. לראשל"צ: ג'ונסון 24 (4 מ-8 לשלוש), דאוסן 18, סוואן וקארמייקל 8 כ"א, סמית' 7, יאנגר 6, בן דוד 2. 

לא רק שראשון לציון קיבלה פעם נוספת את שון דאוסן במיטבו, גם דומיניק ג'ונסון הגיע למשחק ובגדול. גם כשירושלים ברחה, וכאמור זה קרה שלוש פעמים לאורך המשחק, השניים היו שם כדי להחזיר אותה למשחק, כשהם מנצלים לא מעט טעויות של האדומים. דווקא כשהכתומים הגיעו כל כך קרוב לעלות ליתרון משלהם, הירושלמים שוב לחצו על הגז וברחו פעם נוספת, עד שבמהלך הרבע הרביעי, לשחקנים של שרון דרוקר כבר יצא האוויר.

יותר מפעם אחת ירושלים חפרה לעצמה בור במשחק, אבל למזלה היה לה את ברייסי רייט, שעלה מהספסל וקלע שלשות חשובות והצליח להרים אותה משם. דונטה סמית' דאג להזין את ליאור אליהו ודיון תומפסון, שהצליחו בסופו של דבר להוציא ניצחון בהופעה שהלחיצה מאוד את האוהדים בארנה. ראשון לציון, האנדרדוג ולמרות שפיספסה הזדמנות לרשום ניצחון גדול, יכולה לקחת סיבות להיות מעודדת לקראת המפגש השני, שאם תתפוס בו את הירושלמים בעוד הופעה שכזאת ובעוד יום כמו של השחקנים המובילים שלה, סביר להניח שלא תתן להזדמנות לברוח.
מהלך המשחק
ירושלים פתחה בחמישייה עם טיווין מקי, יותם הלפרין, דונטה סמית', ליאור אליהו ודיון תומפסון. ראשל"צ עלתה עם אייזאה סוואן, שון דאוסן, ניצן חנוכי, טוני יאנגר וג'קי קארמייקל. שני דאנקים יפים של סמית' ותומפסון העלו את הירושלמים ל-3:8, דאוסן הצליח לצמק ל-7:8. סוואן איפס את הידית ובשלשה קבע 10:10, מקי, מחוץ לקשת, וסמית' עם עוד 2, ענו והעלו את האדומים ל-10:15. ירושלים החלה לדרוס, הלפרין בשלשה ובשתיים נוספת הקפיץ את היתרון ל-10:20. דאוסן לא נתן ליריבה שלו לברוח, עם שלשה נהדרת הוא סגר את הרבע הראשון, 18:23 לירושלים.

ראשל"צ המשיכה לנגוס בפער בפתיחת הרבע השני: דומיניק ג'ונסון, עם שלשה ו-2 נוספות, צימק ל-23:24. ירושלים לא נבהלה ויצאה לריצה משלה: ברייסי רייט צלף מחוץ לקשת, אליהו הוסיף 4 נקודות וההפרש שוב צמח לטובת האדומים, 23:31. רייט שוב הכה מחוץ לקשת, בר טימור הוסיף נקודות והובילו את המארחת ל-27:36. הנדנדה נמשכה: ג'ונסון קלע שלשה ושוב הכתומים סגרו את ההפרש, כשצימקו ל-42:36. ראשל"צ המשיכה בקאמבק, סוואן שוב צלף מהשלוש וקבע את תוצאת המחצית, 39:42 לירושלים.

דאוסן, עם ליי-אפ נהדר, צימק ל-45:41, אבל הפער הירושלמי שוב קפץ להיות דו-ספרתי, כשאליהו קבע 41:51. בפעם השלישית במשחק, האדומים שוב איבדו הפרש גדול, דאוסן המשיך ללהוט וקארמייקל צימק ל-51:48. רייט היה שם פעם נוספת בשביל פרנקו, כשקלע חמש נקודות בסוף הרבע וקבע 51:63 לירושלים.

שלשה נהדרת של טימור בפתיחת הרבע הרביעי העלתה את ירושלים ל-53:66, ג'ונסון ענה בשלשה משלו, אבל תומפסון שמר על הפער כשקבע 56:68. ג'ונסון סירב להרים ידיים ושוב סגר את הפער, כשצימק ל-70:62. ג'ונסון, עם עוד שלשה הוריד את ההפרש ל-78:71, אבל אליהו וסמית' לא נתנו לכתומים לסגור עליהם פעם נוספת, 73:81 לירושלים בסיום.