(מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
(מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5
עורכי הדין של שמחון, איציק אבישר וערן דגן (צילום: ספורט 5)
עורכי הדין של שמחון, איציק אבישר וערן דגן | צילום: ספורט 5

אחרי שלומי הרוש, שחקן נוסף תובע את הפועל חולון: עמית שמחון, ששיחק בקבוצה ב-2018/19, הגיש היום (חמישי) לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב תביעה כנגד הפועל חולון על סך 891,163 שקלים בגין פיצויי פיטורים, פיצוי בגין פיטורים שלא כדין, פיצוי בגין הפרת הסכם לתקופה קבוצה והפרשות פנסיוניות.

שמחון, שחתם בקבוצה בקיץ 2018, החזיק בהסכם עם הסגולים עד עד סוף העונה הנוכחית. במסגרת ההסכם, הוא הושאל להפועל באר שבע - והיא זו ששילמה לו על החודשים בהם שיחק בשורותיה. אלא שעל פי חלק נוסף בהסכם, חולון התחייבה לשלם לשמחון על חודשים יולי עד ספטמבר שלושה תשלומים על סך 172,494 שקלים נטו, שלא שולמו.

בכתב התביעה ציין שמחון כי כבר לפני תחילת עונת הכדורסל 2019/2020 ,יו"ר המועדון, שלמה אייזיק, זימן את אביו לפגישה ובמהלכה ביקש ממנו כי השחקן יסכים להפחית משכרו "הגבוה". השחקן דחה בקשה זו על הסף, בהדגישו כי בין הצדדים נכרת הסכם מחייב וכי אין כל בסיס לבקשה.

עוד נאמר בכתב התביעה כי היות שהשחקן היה נטל כלכלי על כתפי המועדון, לאחר ששרון דרוקר פוטר, הנהלת המועדון החלה לסמן לו באופן ברור כי הוא אינו רצוי. "התנהלותם זו של הנתבעים השפיעה באופן קשה על התובע, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית וכלכלית. יתרה מזאת, 'ייבושו' על ספסל הקבוצה אף פגעה בשווי השוק שלו".

איתן לנציאנו, יו"ר הפועל חולון, העביר ביקורת מרומזת בנושא כנגד התנהלות השחקן הישראלי בפוסט שכתב בטוויטר: "למה לא שחקן ישראלי? כי מעט מאוד שחקנים מעריכים. זה גורם למחשבה מחודשת לכל איש שפוי שמעוניין להשקיע בענף הזה, החגיגות נגמרו. זו חזירות וחוסר כבוד ליד שמאכילה, אבל עברנו את פרעה ונעבור גם את זה".