(צילום: עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(צילום: עודד קרני) | צילום: ספורט 5

(בווידאו: דבריו של שמואל פרנקל בצאתו מהישיבה)

מה יעלה בגורל עונת 2019/20 של ליגת העל בכדורסל? ובכן, רב הנסתר על הגלוי. לאחר ישיבת דירקטוריון מנהלת הליגה, שנערכה מוקדם יותר הערב (ראשון), נראה היה כי הודעה על ביטול העונה היא עניין של זמן, זאת בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, וכך אף אמר יושב ראש המנהלת שמואל פרנקל בצאתו מהפגישה.

בהמשך, ובכן, פרנקל ביקש לסייג את הכרזתו מסיום הישיבה, שלפיה הליגה תיסגר. "השתמשתי במינוח לא נכון, כרגע אנחנו לא רוצים לסגור את הליגה, אלא לעצור אותה לפרק זמן לא ידוע. כרגע, אנחנו מפסיקים את הליגה", הכריז היו"ר.

אחת ההצעות שעלו על הפרק במהלך הישיבה, שימו לב טוב, הייתה כזו: הכנסת כל שחקני הליגה לבידוד של שבועיים, ולאחר תקופה זו טורניר מרוכז במקום מרוחק ומבודד ללא קהל, בסיומו תוכתר האלופה ותוכרז היורדת לליגה הלאומית. במנהלת היו זקוקים לאישור של משרד הבריאות, אישור שבאופן מפתיע לא התקבל, ולכן המהלך ירד מהשולחן מהר מאוד.

בישיבה השתתפו יו"ר המנהלת שמואל פרנקל, המנכ"ל שלומי פרי, יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל, יו"ר מכבי ראשל"צ יצחק פרי, יו"ר עירוני נס ציונה יניב מזרחי, בעלי הפועל באר שבע כפיר ארזי ויו"ר הפועל חולון איתן לנציאנו. שאר ראשי הקבוצות השתתפו בישיבה באמצעות שיחת ועידה.

כמו כן, האורח החשוב ביותר בישיבה היה מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, שביקש להכין מסמך מפורט לגבי הנזקים הכלכליים שיווצרו עבור כל קבוצה. כך, משרד הספורט יוכל להעמיד משאבים לרשות המנהלת כדי שהעונה הבאה תיפתח במינימום נזקים.

בינתיים, ארגון השחקנים סיפק התבטאות חריפה שלו בנוגע למצב בה היא דורשת תשובה חד משמעית בנוגע לעתיד העונה: "ארגון השחקנים קורא למנהלת ולעומד בראשה לנהוג באחריות על רקע מצב החירום בו מצויה מדינת ישראל, עם המאבק בהתפשטות מגפת הקורונה. השיקול העליון שצריך להנחות את הגורמים בענף, הוא שמירה על בריאות השחקנים, ועמידה בהנחיות משרד הבריאות, שהוא הגוף המוסמך להנחות כיצד להתנהל על מנת שלא להידבק בנגיף. ארגון השחקנים מצפה מהמנהלת להפסיק עם שינויי העמדות התכופים היוצרים חוסר בהירות אל מול כל הגורמים, ובראש ובראשונה אל מול השחקנים".

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון: "אנחנו מצויים בימים לא קלים לכלל אזרחי ותושבי ישראל ובהם שחקני הכדורסל. הזיג-זג של המנהלת לא רק שלא תורם להרגעת המצב, אלא מביא לחרדה נוספת דווקא בשעה שבה יש לנהוג בשיקול דעת. המטרה העליונה שלנו היא שמירה על בריאות השחקנים, וזה מה שצריך להנחות את כל הגורמים בענף. לא ניתן לקיים משחקי כדורסל בימים כאלה".