(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
פניני, נכנס לעניינים (מנהלת הליגה)
פניני, נכנס לעניינים (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

הפועל חולון רשמה אתמול (ראשון) ניצחון שני ברציפות, 81:87 על הפועל גלבוע/גליל, ושמרה על מאזן מושלם בבית בליגה מאז החלה העונה. זה גם היה ניצחונו השני ברציפות של סטפאנוס דדאס - ולמרות שהקבוצה עדיין רחוקה מלמצות את הפוטנציאל, בחולון מזהים בתקופה האחרונה סימני שיפור, בטח בהשוואה למקום שבו היא הייתה לפני שבועות אחדים.

עם זאת, זה לא היה המשחק המבריק ביותר של הצהובים-סגולים, שרדפו כמעט לכל אורך המשחק אחרי גלבוע, ששיחקה בסגל חסר עם שני זרים בלבד. במחצית הראשונה גלבוע שלטה בריבאונד ובאופן כללי נראתה טוב יותר, עד שברבע האחרון נמצא ההרכב - בהובלת גיא פניני, מרקוס פוסטר ושלומי הרוש - שהשאיר את הניצחון בהיכל טוטו בחולון.

דדאס, בכל אופן, שלח מסר מאד ברור לשחקנים: "אני לא יכול לתקן הכל בעשרה ימים. אם השחקנים לא ישחקו עם אופי ולא יילחמו, אני לא אשחק איתם ולא מעניינים אותי השמות. אפשר לראות שתיקנו את בעיית הריבאונד במחצית השנייה עם סגל נמוך, כך שזה לא עניין של גודל, הרצון הוא מה שקובע".

מי שהצטיין בעיקר עבור חולון הוא גיא פניני, שסיים עם 23 נקודות, רחוק בסך הכל 3 נקודות משיא הקריירה שלו, כשהוא מספק גם מספר מהלכי קלאץ' אופייניים. "צריך לזכור שהייתי פצוע למשך חצי שנה, באמת היה לי קשה להיכנס לקצב", הסביר פניני. "אני מרגיש טוב יותר עכשיו, כמובן שעם המאמן החדש אני רוצה לקחת יותר על עצמי. מרגיש שאני נכנס יותר לקצב".

ג'ו אלכסנדר, מנגד, עדיין לא נכנס לעניינים באופן טבעי, ובהופעת הבכורה המחודשת הוא לא קלע ב-8 דקות על הפרקט. במקביל, טרוי קופיין נמצא לאחרונה בכושר קליעה רע מאד, כשאתמול הוא לא קלע ב-17 דקות (מסר 7 אסיסטים), לאחר שגם בניצחון על אילת סיים עם 0 בטור הנקודות ב-23 דקות. בחולון יקוו לראות אותו חוזר לכושר כבר השבוע, כאשר יארחו את טורון הפולנית בליגת האלופות של פיב"א, במשחק שניצחון בו הוא הכרחי כדי לשמור על סיכוי סביר לעלות לשמינית הגמר.