sportFive988704 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
הופעה נהדרת של הכוכב הצעיר. (קרני) (צילום: ספורט 5)
הופעה נהדרת של הכוכב הצעיר. (קרני) | צילום: ספורט 5

ערב נהדר ושיא קריירה, רשם היום הפרוספקט הכי חם בכדורסל השיראלי. דני אבדיה קלע 22 נקודות, כשסיים כקלע המוביל של הצהובים: "החברים מצאו אותי, כולם שיחקו נהדר ואני שמח שיצא כך". אך מעבר לתצוגה הגדולה של הכישרון הצעיר, אירוע שהעיב של החגיגה, היה עימות מילולי חמור בין אוהד הפועל חלון לאנשי מכבי תל אביב.

"שיחקתי יותר בביטחון והחבר'ה עשו אחלה עבודה", אמר אבדיה על ההופעה שלו הערב. הפורוורד היה הכי הרבה זמן על המגרש, מקרב שחקניו של יאניס ספרופולוס, כשהשלים 31 דקות. "זה תהליך לא פשוט. אני שחקן שעובד נורא קשה, ומרגיש שאני מתבגר וצובר ביטחון ככל שהעונה ממשיכה". על הופעת השיא הוא הוסיף: "אף פעם לא הורדתי את הראש, גם כשלא שותפתי, אני אמשיך לשחק את המשחק שלי".

בהיבט המקצועי, מאמן מכבי תל אביב, יאניס ספרופולוס, התייחס למה שמבחינתו עשה את ההבדל בין הקבוצות הערב: "הגנתית היינו טובים ולא אפשרנו להם סלים קלים במתפרצות וזריקות ל-3. לחולון יש קלעים טובים מבחוץ והצלחנו לעצור אותם על אחוזים נמוכים משם". היווני המשיך לתאר את התחושות לאחר המשחק: "אני חושב שהובלנו רוב הערב והגיע לנו הניצחון. אנחנו יכולים לשפר כמה פרטים קטנים גם בהתקפה וגם בהגנה. לא ניצחנו בקלות, אבל היה משחק טוב שלנו בסה"כ".

"שמר מעולה". אבדיה (צילום: לירון מולדבן) | צילום: ספורט 5

יאניס התייחס גם לכוכב המשחק דני אבדיה וסיפר מה אהב אצלו במשחק: "הוא היה ממש טוב בהגנה, שם את הגוף שלו וחסם זריקות, הוא הגן המון. התקפית ברור שהיה לו משחק טוב מאוד. אנחנו סומכים עליו כי הוא עובד קשה. ככל שיעבוד הוא ישתפר ויקבל יותר קרדיט ודקות משחק".

על השבוע הקשה שמצפה לקבוצתו בהם ייפגשו עם מילאנו וברצלונה הוא הוסיף: "אנחנו חושבים רק על ברצלונה, יש לנו את המשחק מול מילאנו בראש אבל כרגע מתרכזים רק בברצלונה. היה טוב לנצח את המשחק מול חולון, היו לנו שחקנים שלא שיחקו ואנחנו צריכים לשמור על הקצב שלהם, אנחנו רוצים שהקבוצה תהיה מוכנה מבחינת אנרגיה. מנטלית אנחנו צריכים להיות קשוחים, אנחנו הולכים לשחק משחק קשה מול קבוצה טובה מאוד.

בצד המפסיד, מאמן חולון, סטפנוס דדאס, ניסה להסביר את הסיבות להפסד של קבוצתו: עשינו כמה טעויות בגלל התרגשות, והיינו חסרי אנרגיה בסיטואציות מסוימות. חלק אחד זה הזריקות עונשין, אנחנו צריכים להיות ריאליים החמצנו הרבה זריקות עונשין. אני חושב שזה היה פקטור משמעותי, לאו דווקא לניצחון או הפסד אלא לסגנון של המשחק, יכולנו להיות במשחק אם היינו קולעים טוב יותר מהעונשין. שנית, לא התחלנו טוב בזריקות ל-3 בחצי הראשון.

החמיא לכוכב הצעיר. יאניס (צילום: לירון מולדבן) (צילום: ספורט 5)
החמיא לכוכב הצעיר. יאניס (צילום: לירון מולדבן) | צילום: ספורט 5

בצד החיובי הוא ציין את החצי השני של חולון: במחצית השנייה שיחקנו טוב מאוד והיינו שווים למכבי, הקשנו עליהם ועשינו מעט "בלאגן" כי זו הדרך היחידה מול מכבי, אי אפשר לשחק מולם רגיל יש להם גודל וניסיון ועומק מהספסל שאנחנו לא יכולים כרגע להתחרות מולו, אני מרוצה בכללי מהמאמץ ויש לנו עוד דברים רבים לשפר.

על המשך העונה הוא הוסיף: "אני מדבר עם השחקנים כל יום, אנחנו צריכים להיות מרוכזים יותר בייחוד בבית, הקהל יעזור לנו באנרגיות אבל קודם כל צריך איכות. אחרי זה נוכל לנצל את היתרון הביתי שלנו, יש לנו קהל מצויין. אני מנסה לשלוט בהתלהבות השחקנים, לשחק אגרסיבי יותר בהגנה, אני יודע שבליגה הזו קשה לשמור את היריבה על סקור נמוך".

חוץ מההופעה הנהדרת של אבדיה, עליה כנראה ימשיכו לדבר בימים הקרובים, עוד אירוע שהתרחש בהיכל הטוטו בחולון הערב, אשר היה פחות חיובי הוא עימות מילולי בין אוהד של הפועל חולון עם שחקני ואנשי הצוות של מכבי תל אביב. האוהד קילל את השחקנים ללא הרף כאשר הקבוצה ירדה לחדר ההלבשה, ואף נוצר עימות בינו לבין מנהל הקבוצה, ניקולה וויצ'יץ' וארון ג'קסון. 

צפו בעימות המכוער ->