(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי ת"א אמנם ניצחה אמש (שני) את עירוני נס ציונה 73:75 והעפילה לחצי גמר הגביע, אך אלמלא שתי טעויות שיפוט בסיום, כאלו שאנשי נס ציונה פשוט השתוללו בגינן, ובצדק, התוצאה הייתה יכולה להיות שונה לגמרי. הצהובים נראו רע מאוד מול היריבה מהלאומית, ומלבד ההעפלה הם לא יכולים לקחת שום דבר חיובי מהמשחק.

עבור ניקולה וויצ'יץ' זה היה יותר מדי. המנהל המקצועי לא הצליח לשמור את הזעם שלו בבטן והתפרץ כלפי השחקנים בחדר ההלבשה. מלבד כמה קללות שהאות F מככבת בהן, הוא הוסיף: "זה לא מקובל. זו קבוצה מהליגה השנייה לעזאזל. אתם לא ראויים ללבוש את הגופייה של מכבי. לכל אחד פה צריכה להיות גאווה כגבר וככדורסלן. אבל אין לכם כבוד ואין לכם גאווה". מלבד השחקנים, גם היו"ר שמעון מזרחי והמאמן איינרס בגצקיס נכחו. כשיצא מהחדר סינן וויצ'יץ': "מה אני אעשה, שוב אחליף את המאמן?". השחקנים היו בהלם מהדברים ודממה השתררה בחדר.

אבל העונה נמשכת ובמכבי ת"א לא יכולים להסתכל לאחור יותר מדי. היום יתקיים האימון הראשון לקראת דרושפאקה ביום חמישי. ביום רביעי ההנהלה תתכנס לישיבה, כאשר עד מחזור היורוליג הקרוב לא צפויים להיות שינויים וזה אומר, שהקבוצה לא תצרף שום שחקן כי החוקים מתירים זאת רק עד יום רביעי. אם ירצו, הצהובים יוכלו לצרף שחקן בשלב מאוחר יותר, אך הוא לא יוכל לשחק ביורוליג.

כרגע נראה שהמגמה היא הפוכה. בקבוצה שוקלים להעלות שחקן אחד או שניים 'ליציע' בדומה למה שנהוג בכדורגל. לא מדובר בהקפאה על רגע חוקי הליגה, אלא על רקע מקצועי ולשם הזעזוע. לבחור שחקן או שניים שהקפאתם תועיל לקבוצה, ולהושיב אותם בחוץ לתקופה מסויימת.

בינתיים, קווינסי מילר צפוי להירשם לליגה בעוד כשלושה שבועות, אחרי שהצהובים יוודאו שהוא כשיר וחוזר לעניינים.

בחזרה למשחק מול נס ציונה, לא רק ההנהלה, שנכחה באולם, הייתה אובדת עצות, גם האוהדים, שתפסו את גל מקל לשיחה מחוץ לאולם בסיום. על פי מספר שחקנים, חדר ההלבשה של מכבי עדיין מפורק, כפי שהיה מתחילת העונה. יש חלוקה ברורה ושחקנים עצמם מעידים שיש לעשות שינוי ולחתוך שחקנים החוצה מהסגל. את מי? תלוי את מי שואלים. ההנהלה מצידה לא ממהרת לעשות צעד כזה וכאמור, תעדיף ללכת לצעד של הקפאה.

הקפטן גיא פניני: "זה לא התפקיד שלי להגיד אם צריך להיות שינוי בסגל. אני חושב שמי שפה יכול להוביל את הקבוצה למקומות אחרים ממה שאנחנו נמצאים היום. אני עדיין מאמין בכל השחקנים שפה. הישראלים הם הדבק בקבוצה הזו. אנחנו צריכים, בטח ברגעים כאלה, לעשות את העבודה אפילו יותר טוב וזה לא קל. בסופו של דבר אנחנו בני אדם ולפעמים חוסר הבטחון משתלט עלינו וזה מדבר, בטח שהקבוצה השנייה צוברת מומנטום ולא משנה מול מי זה. אני שמח שידענו לנצח בסוף".