sportFive672472
צילום: ספורט 5

שנה ושלושה חודשים נמשכה הקדנציה השניה של שרון אברהמי בהפועל תל אביב. לאורך כל התקופה תמיד היה נראה, גם לאוהדים וגם לתקשורת, שהמאמן תמיד נמצא רגע לפני סיום התפקיד. הרחש סביבו היה קבוע. הפועל ת"א בעונתו הראשונה של אברהמי (הקדנציה השניה שלו כמאמן האדומים) כמעט היממה את הפועל ירושלים בסדרה מטורפת בה נייט רובינסון כמעט לקח אותה לפיינל פור. 

את העונה הנוכחית הפועל פתחה במאזן 0:3 בדרייב אין, הטוב ביותר מאז עלתה הקבוצה לליגת העל. אלא שלאחר מכן האדומים מעט קרטעו וכעת עומדים במקום השישי במאזן 6:6 , בדיוק כמו זה של הפועל ירושלים. רק שבירושלים אין אפילו טיפה של רחש סביב סימונה פיאנג'יאני.
 
כעת, בראיון בלעדי לערוץ הספורט, מספר שרון אברהמי על ההפתעה מפיטוריו, על יחסיו עם ההנהלה, הלחץ מהתקשורת והקהל, הפציעה של לימונד והיכולת של מתן נאור. עוד הוא מסביר על כך שהשאיפות של רמי כהן לפיינל פור העונה, היו לא ריאליות וניסה להסביר לאן מועדות כעת פניו.

"אפשר להגיד שהופתעתי מאוד מהפיטורים. אחרי שסיימנו את המשחק עם חיפה, עברו יומיים שלושה ואז הגעתי לאימון ודיברו איתי. אני לא אדם ששואל שאלות או אומר ששמעתי שמועות, אלא ישר ולעניין. היו לי יחסים של הערכה עם רמי כהן וידידיה רפפורט. היה לי קשה בהודעת הפיטורים ואמרתי להם את מה שאני חושב על המהלך".

"הרגיש משהו בקרסול ולא הצליח לחזור". לימונד (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לא הרגשת שהסוף מגיע?
ממש לא הסתובבתי עם הרגשה שהסוף מתקרב. כל השנה וחצי האחרונות היו רגעים, שמועות וכתבות שהחרב מונחת על הצוואר שלי, אבל התעסקתי בכדורסל ובלשפר את הקבוצה ברמה המקצועית.

עד כמה זה קשה? והאם התחושה היא שהפיטורים לא מוצדקים?
קשה לעבוד עם העננה הזו כל הזמן, בטח במועדון עם לחץ. התמודדתי עם חיצים של הקהל ושל התקשורת, שבהרבה מקרים לא היתה הוגנת איתי. למדתי מהר את כללי המשחק עם המגבלות של לחץ ולקחתי זאת כעובדה מוגמרת. אני לא שופט את עצמי, אלא כחלק מקבוצה. זו לא היתה הצלחה מסחררת אבל בטח שלא כישלון בתקופה האחרונה, בטח בהתחשב במגבלות שהיו לנו. אבל אני לוקח את השנה וחצי שהייתי שם והיה טוב".

החיסרון של לימונד הוא זה שפגע בהפועל ת"א מקצועית?
"רביב לימונד הוא שחקן של מועדון. הקבוצה נבנתה סביבו, הוא הישראלי הבכיר היחידי בסגל. רביב היה מדהים בעונה שעברה והיה חיבור מצוין בינינו על הפרקט ומחוצה לו, כך הקבוצה נבנתה סביבו העונה. לראשונה הוא גם נח בקיץ כי לא היתה פעילות נבחרות ואז הוא הרגיש משהו בקרסול ולא הצליח לחזור"

"קל עכשיו לבוא ולהגיד שהייתי צריך לדפוק על השולחן כדי להביא עוד חיזוק ישראלי, אבל בכל נקודת זמן הסתכלנו לא על עכשיו אלא על מחר והמצב היה שידענו שרביב יחזור ולא עוד זמן רב. לא ידענו שהוא סיים את העונה. מתן נאור הוא הישראלי הבכיר אחרי רביב, הוא נותן מעצמו 100 אחוז והעונה הזריקות פחות נכנסו. את התרומה שלו העונה כולם רואים".

"לא הייתה פה קטסטרופה". (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
 ההנהלה לא היתה סבלנית איתך?
"חשוב לי להגיד שאני מעריך את המועדון ואת ידידה ורמי, אין הרבה אנשים כמוהם. כל הזמן דיברו איתי על טווח ארוך אבל בספורט הישראלי כנראה שטווח ארוך זה רק שבועיים או שלושה, בעייתי. אנחנו רואים את חילופי המאמנים של ארז אדלשטיין במכבי תל אביב, ואחר כך של רמי הדר, שאחרי הניצחון על אולימפיאקוס חשבו שיאמן עוד הרבה זמן קדימה, ואז מבינים מה זה טווח ארוך בספורט הישראלי".

במקרה שלי, לא הייתה קטסטרופה שחייבה את החילוף דווקא עכשיו, וזה הקטע שפחות מובן לי. למרות זאת, אני חייב לציין שבהפועל תל אביב ההתנהלות שאנו מרגישים היא של קבלת כל התנאים ואני מאחל להרבה קבוצות כזאת התנהלות, מועדונים חייבים להבין שהם אלו שנפגעים מפיטורי מאמנים.

כאשר אתה נוסע באוטובוס למשחק ושומע את כל הדיבורים מחוץ לקבוצה ומתוכה, על כך שאם אתה מפסיד אתה הולך היום הביתה, זו בעיה. אם מאמינים בך, החתימו אותך, ואם אין קטסטרופה מיוחדת צריך להאמין במאמן שהחתמת. בשנה שעברה קבלתי גב אדיר, אבל העונה החבל היה הרבה יותר קצר".
"אין לי את התשובה לפיטורים" (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

אולי היה לך קשה עם הלחץ?
"גם עכשיו אחרי הפיטורים, קיבלתי מהאוהדים של הפועל תל אביב מאות הודעות של תמיכה ופרגון. יש כאלו שגם לא, אבל אני צריך להתמודד עם הלחץ כי זה חלק מהתפקיד. הלחץ מתחיל מהתקשורת וכשזו מפמפמת פעם אחר פעם את אותם הדברים, זה מחלחל גם לקהל"

"ההחלטה לקחת את הפועל תל אביב הייתה נכונה. הגעתי אליה עוד כשהייתה בארצית בקדנציה הקודמת, שכללה עליה לחצי גמר גביע המדינה וגם כשלא עלינו ליגה היינו במאבק עד הסוף. יחסי ההערכה והכבוד נשארו וברגע שקראו לי לחזור לא הייתה פה שאלה בכלל".

אז מדוע פוטרת? הרי גם כעת הגיע מרק ליונס לשפר הכל

"לי אין את התשובה. האכזבה שלי מהסיום ההתקשרות הייתה גדולה, דווקא בגלל השנה שעברה שרמי וידידה נתנו לי גב זה היה מאכזב כי המצב הנוכחי לא גרוע. אנחנו במקום חמישי עם אותו מאזן כמו הפועל ירושלים. הבאנו את ליונס, שחקן שהביא אליפות לראשון לציון בעונה שעבר. זה עוד רכז בסגל אז אני בטוח שהיינו מגיעים להישגים. מערכת כמו הפועל תל אביב הייתה צריכה לתת לי עוד זמן, בטח כשליונס פה אצלנו והיה גורם לאחרים להיראות הרבה יותר טוב. תמיר בלאט שיחק לבד, רכז בודד. זה היה לא פייר כלפיו".

"ימלא את השאיפות". ליונס (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

נייט רובינסון היה החתמה נכונה להפועל?
"נייט רובינסון עשה באזז מטורף בליגה. הוא שינה את הקבוצה באנרגיות שלו והעיר אותה, זו היתה החתמה מעולה והיא היתה טובה מהרגע שהיא הגיעה. היו לו גם משחקים פחות טובים מקצועית אבל סיום העונה היה מדהים. שריקה פה או שריקה לשם וזה היה נראה אחרת".

אתה שלם עם עצמך?
"אני קודם כל מסתכל על עצמי, תמיד. הייתי יכול לעשות דברים בצורה טובה יותר אבל בשורה תחתונה אני גאה ושלם על הדרך שעשיתי בהפועל תל אביב. בתנאים האלו, בלחץ הזה, עם החרב על הצוואר מהיום הראשון זה לא היה פשוט. טעיתי מן הסתם בדברים אבל שוב, אני שלם עם עצמי. קבלתי פרגונים מאנשי מקצוע שאני מאוד מעריך. למרות הפיטורים יש לי רק דברים חמים בלב ורגשות חמים לקהל של הפועל ולמועדון, כולל ההנהלה"

השאיפות מהמועדון כלפיך היו פיינל פור השנה

"בשיחות פנימיות אמרתי לרמי כהן וידידיה רפפורט שהסגל לא היה מספיק טוב לשאיפות של הפועל תל אביב לעונה הזו, בטח כשהכוכב הכי גדול שלך איננו. דווקא עכשיו שמארק ליונס הגיע, כן ניתן למלא אחר השאיפות שדיברו על פיינל פור, אבל אני כבר לא שם.

לאן עכשיו?

"בחמש שנים האחרונות לא היה לי יום אחד לנוח כי בקיץ הייתי עם הנבחרות, אז קודם כל קצת מנוחה לא תזיק אף פעם. לאמן בנבחרות זו חוויה מטורפת, עלינו פעמיים דרג. הכל לטובה אני לוקח חוויות גדולות עם ניסיון של קבוצה והפועל ת"א . אני מאמן הרבה יותר טוב ממה שהייתי לפני שנה וחצי וכמובן שיש לי עוד הרבה מה ללמוד. אני עם הפנים לאתגר הבא.