ז'אן טבק נבחר למאמן החודש של מנהלת הליגה (יוסי שקל)
ז'אן טבק נבחר למאמן החודש של מנהלת הליגה (יוסי שקל) | צילום: ספורט 5
שון דוסון התעלה בחודש שהקבוצה הייתה צריכה אותו (אלן שיבר)
שון דוסון התעלה בחודש שהקבוצה הייתה צריכה אותו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מנהלת ליגת העל בכדורסל סיכמה את חודש דצמבר וחילקה את הפרסים למצטיינים. ברוב קולות זכה שון דוסון לפרס השחקן המצטיין הישראלי והכללי בליגה. בצל המתיחות של מכבי תל אביב עם מנהלת הליגה, מי שזכה לכבוד הוא ז'אן טבק, מאמן הצהובים, שנבחר למאמן החודש.

דוסון בלט בקבוצה של שרון דרוקר דווקא בחודש בו סבלה מסגל חסר, שכלל שני זרים בלבד. דווקא כשהיה נדרש מהפורוורד לקחת אחריות, הוא עשה זאת ורשם ממוצעים של 17.0 נקודות, 7.4 ריבאונדים, 3.4 אסיסטים. התצוגות בליגה מתווספות לדאבל-דאבל נהדר של 24 נקודות ו-10 ריבאונדים שרשם דוסון בשמינית גמר גביע המדינה ווינר נגד הפועל אילת.
 
הפורוורד בן ה-21 זכה ל-45% מהקולות במשאל שחקן החודש הכללי. במשאל לשחקן הישראלי זכה לתמיכה גורפת אף יותר כש-77% מהקולות הגיעו אליו. למקום השני הגיע כארם משעור מבני הרצליה. בחירתו של דוסון מהווה תקדים, שכן זה נבחר לשחקן החודש הכללי בליגה וגם לישראלי של דצמבר, דבר שיזכה אותו במילגת לימודים בסך 2,000 דולרים מתנת רענן כץ. 

"קודם כל, אני רוצה להודות לחברים שלי לקבוצה", הגיב דוסון לזכייה, "תואר שחקן החודש הוא שלהם בדיוק כמו שהוא שלי ובלי שיתוף פעולה זה לא היה קורה. זה מאוד מחמיא, אבל הפוקוס כעת הוא לעבור בהצלחה את תקופת המשחקים העמוסה. נצטרך להמשיך לשחק כמו שאנחנו יודעים ואנחנו מקווים שנצליח לעמוד במטרות שלנו".

עם רצף של תשעה ניצחונות בכל המסגרות בחודש דצמבר, הבחירה במאמן החודש הייתה יחסית צפויה. למרות המתיחות הגדולה וההודעה הדרמטית של מכבי תל אביב, במנהלת דווקא ידעו להעריך את מאמן הצהובים, ז'אן טבק, שנבחר כמאמן החודש.  הקרואטי הצליח לייצב את הצהובים לאחר תקופה לא פשוטה שחוו. המאמן זכה ל-45% מהקולות והקדים בארבעה את רמי הדר ממכבי חיפה, כשהשניים יפגשו כבר במוצאי שבת ברבע גמר גביע המדינה ווינר.
 
מכבי תל אביב דרסה החודש את יריבותיה בליגה ורשמה חמישה ניצחונות רצופים בהפרש ממוצע של 22.2 נקודות. השיפור העיקרי של מחזיקת הגביע הוא בהגנה, שם עצרה החודש את יריבותיה על 71.6 נקודות בלבד, 22% לשלוש ו-18.2 איבודי כדור. "זה כבוד גדול, תודה גדולה לכל מי שבחר בי", התייחס טבק לבחירה,"זה הוא אות הערכה לעבודה הקשה שאנחנו משקיעים באימונים ובמשחקים ורואים את התוצאות. זה ייתן לנו מוטיבציה להמשך".