טוני גפני לא ישחק מחר מול הצהובים (עודד קרני, מנהלת הליגה)
טוני גפני לא ישחק מחר מול הצהובים (עודד קרני, מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי. אדום מול צהוב, האלופה המכהנת מול האלופה הניצחית, הפועל ירושלים תארח מחר (ראשון, 21:05) את מכבי תל אביב למפגש שהוא הרבה מעבר לעוד משחק ליגה. הקבוצה של דני פרנקו ערכה הערב את האימון המסכם שלה. אחרי שכבר נודע שדיאור פישר ייעדר (המריא לארצות הברית בעקבות מות אביו ולא יספיק לחזור לישראל לרגל המשחק). הערב מגיעות חדשות רעות מכיוונו של טוני גפני. ההערכה היא שהפורוורד, שנעדר מהמפגש מול חולון, לא יצליח להתאושש מהפגיעה בקרסול ולא יוכל לקחת חלק במשחק. למרות זאת, החלטה סופית תתקבל לאחר מבחן כשירות שיעבור סמוך לפתיחה.

ההתמודדות מחר תפגיש בין שתי הקבוצות, שמוליכות את טבלת הליגה עם מאזן זהה של 11 ניצחונות ו-3 הפסדים. המשחק מול הצהובים יהיה חלק מהעומס הגדול עימו מתמודדת ירושלים, ויהווה משחק שלישי בששת הימים האחרונים. מנגד, הצהובים נמצאים בתקופה מצוינת עם תשעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות. במפגש הקודם בסיבוב הראשון, ניצחו האדומים 82:89 את מכבי תל אביב במנורה מבטחים.

בשבוע שעבר הנהלת האדומים טענה שברשותה מידע על כך שאוהדים צהובים רכשו כרטיסים ליציעי הפועל ירושלים. בקבוצה מהבירה הזהירו כי חייבת להיות הפרדת קהלים במשחק הטעון ועל אוהדי מכבי תל אביב לשבת אך ורק במקומות שהוקצו להם. המועדון הוציא הודעה לפיה אוהדים אורחים, שרכשו כרטיסים ליציעים של אוהדי הקבוצה המקומית, יכולים להחזיר את הכרטיסים ולקבל את כספם בחזרה.

יחד עם זאת, באלופת המדינה הזהירו את הצהובים בצורה חד משמעית, שבמידה ויגיעו עם כרטיס ליציע של הקבוצה היריבה ביום המשחק, הם יורחקו מהאולם וכספם לא יוחזר.

פרנקו יודע שלא מדובר בעוד משחק (אלן שיבר)
פרנקו יודע שלא מדובר בעוד משחק (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לצד הצד המקצועי והיריבות הספורטיבית, המשחק יעמוד בסימן פיגוע הטרור בתל אביב ביום שישי. בצעד חריג, הנהלת הפועל ירושלים החליטה לוותר על הצגת השחקנים החגיגית כשהכרוז יקריא זאת בצורה סולידית במקום. כמו כן, שחקני האדומים יעלו מחר עם סרטים שחורים. טקס לזכרו של אוהד הקבוצה, אלון בקל ז"ל, שנהרג בפיגוע, ייערך לאחר השבעה לכבודו ובתיאום עם משפחתו. יחד עם זאת, לפני המשחק תתקיים דקת דומיה, שתוכננה מראש לזכרו של שמואל בן הלל, חבר עמותת הנוער של המועדון, שנרצח לפני כחודש וחצי בפיגוע הטרור במאלי.

מאמן ירושלים דני פרנקו אמר לקראת המשחק: "אין מה לדבר על אנרגיות ומוטיבציה במשחק כזה. רק כמה חידודים קטנים, אנחנו מכירים אותם, כמה דברים שאנחנו רוצים לעשות. זה לא משחקים של טקטיקה. כמה שלא תתכונן, כל משחק מקבל כיוון ברור לצד מסויים וזה לא שמישהו מכוון שזה יקרה. זה תלוי בדריכות שלנו, אנחנו לא יכולים להיות נאיביים עם הכשרון שהם מביאים למגרש".

"עבר הרבה על הקבוצות האלה מאז שנפגשנו פעם אחרונה אבל זה מפגש פיקנטי, שתמיד חשוב לאוהדים והשחקנים יודעים את זה. נשאיר הכל על המגרש בלי לפזול למשחק אחר", הוסיף.

זו חזרה גנרלית ל-2 הקבוצות לקראת היורוקאפ. זה ישפיע?
"אם אפשר לסדר לי שהם יסעו לסראטוב ואני אסע ללובליאנה, אז זה יכול לעזור. בכל אופן, אני לא חושב שמישהו מאיתנו בכלל מסתכל על המשחק הבא. אנחנו עסוקים קודם כל במשחק הזה. מי שיסתכל קדימה ישלם על זה באותו רגע. אף קבוצה לא יכולה לבוא לא מרוכזת או להתייחס למשהו שהוא לא המשחק הזה".

על החיסרון של הגבוהים שלו אמר: "זה מה יש, כוח של קבוצה זה לדעת לבוא ולהתלכד, לעשות שינויים והתאמות. נזיז שחקנים לתפקידים שהם קצת פחות רגילים, אבל החבר'ה צריכים להיות מספיק מרוכזים וחכמים בשביל שברגע נתון נוכל לעשות שינויים ולתפקד אחרת. מתרגלים את זה. זה לא אידיאלי אבל אנחנו בני אדם ודברים יכולים לקרות בחיים".

פרנקו התייחס לאלון בקל ז"ל, אוהד הקבוצה שנרצח בפיגוע הטרור ביום שישי בתל אביב: "זה באוויר וזה בחדר הלבשה. ברגע שראינו את כל הכתבות והראיונות בטלוויזיה אז כמובן שתשומת הלב של כולם מגיעה לאירועים האלה. היום זה דבר שכבר נוגע לכולנו וזה לא רק לירושלים או אזורים אחרים. זה נמצא בכל מקום במדינה".