מכבי מוכנה לקלאסיקו (אלן שיבר)
מכבי מוכנה לקלאסיקו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
מכבי תסתדר בלי אוחיון? (אלן שיבר)
מכבי תסתדר בלי אוחיון? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הכל מוכן לקראת הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי. מכבי ת"א תתארח מחר (ראשון ב-21:05) אצל הפועל ירושלים ותנסה להשיג ניצחון ראשון העונה בליגה על היריבה הגדולה. יוגב אוחיון הסובל מפציעה כרונית בקרסול ייעדר בין שבועיים לשלושה מאחר והוא צריך מנוחה, ולא נרשם למשחק. גם בריאן רנדל שחוזר משפעת והתאמן היום לא נרשם. כ-750 אוהדים של מכבי יהיו בארנה.

מאמן מכבי ז'אן טבק התייחס הערב באימון המסכם לחודש הטוב שעבר על קבוצתו ולעובדה שהיא נמצאת בריצת 0:9 בכל המסגרות: "אני לא חושב שזה מציאותי או ריאלסטי שנישאר מושלמים גם בחודש הקרוב, כפי שעשינו בחודש הקודם". טבק גם דיבר על פציעות של רנדל, אופייבו ואוחיון: "אני מאוד מקווה שבשנה החדשה כולם יהיו בריאים, זה הדבר הכי חשוב עבורי ועבור הקבוצה. אנחנו צריכים את כולם באימונים ובמשחקים כדי להשתפר, מאוד קשה להשתפר כקבוצה כשבאימונים כל הזמן חסרים לנו שחקנים. יש לנו שבוע מאוד תחרותי וחשוב, זה מתחיל מחר מול ירושלים, לאחר מכן משחק הפתיחה של היורוקאפ מול לובליאנה ובסוף משחק הגביע אז אנחנו צריכים להשקיע מאמץ גדול בשלושת המשחקים הללו".

"הדבר הכי חשוב שניסיתי לשנות מהרגע שהגעתי לכאן, ואני ממשיך איתו, זה האינטנסיביות של המשחק", הוסיף הקרואטי, "השחקנים שלי מבינים את זה, משקיעים ודוחפים עצמם להיות יותר אגרסיביים בהגנה כדי לדחוף את היריבה לעשות יותר טעויות, והתקפית לעבור מהר יותר לצד השני של המגרש. אני לא חושב שעם הגודל והפיזיות שיש לנו בקבוצה אנחנו יכולים להתמודד מול קבוצות אחרות במשחק עומד".

על כך שמכבי תחסר את אוחיון ורנדל ובירושלים ייעדר דיאור פישר אמר טבק: "לשתי הקבוצות יש סגל עמוק, אז זה ישפיע אבל לא בטוח שלרעה. הרבה פעמים כששחקנים חסרים, השחקנים שעל המגרש נותנים יותר וממלאים את החסר. אני מקווה שאנחנו נדע ללמוד מהחודש האחרון בו שיחקנו כל הזמן בסגל חסר. אנחנו רגילים לזה ויכולים לנצל את זה כיתרון. יוגב אוחיון סובל מפציעה מהיום שהגעתי, הוא ניסה לתת הכל כל הזמן אבל לא הצליח כי הפציעה עצרה אותו. לכן החלטנו  שעדיף לתת לו לנוח ולהבריא כרגע כדי לשמור אותו להמשך העונה".