טאקר מצטיין אצל קרית גת (עודד קרני)
טאקר מצטיין אצל קרית גת (עודד קרני) | צילום: ספורט 5
הניסיון של טפירו יוציא את קרית גת מהמקום האחרון? (אלן שיבר)
הניסיון של טפירו יוציא את קרית גת מהמקום האחרון? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

דווקא במשחק מול אחת הקבוצות הטובות בליגה, קרית גת הצליחה לרשום ניצחון ביתי יקר 88:89 על מכבי ראשון לציון. האחרונה בטבלה ערב המחזור גילתה הרבה אופי לאחר שחזרה מפיגור ברבע האחרון בדרך לניצחון על חודה של זריקת עונשין של טאקר 1.1 שניות לסיום. מנגד, החבורה של דרוקר נמצאת במיני משבר עם שני הפסדים ברציפות.

קלעו לקרית גת: דילייני 23 נק', טאקר 22 נק', קילינגסוורת' 11 נק' ו-10 ריבאונדים, ניר 10 נק', טפירו 8 נק',  דגלאס 8 נק',  אלטיט 4 נק', טישמן 3 נק'.
קלעו לראשון לציון: ליונס 19 נק', דוסון 16 נק', מונרו 12 נק', חנוכי 11 נק', רייט 9 נק', פאלמר 8 נק', יאנגר 8 נק', בן שימול 5 נק',

הניצחון של הקבוצה של נתי כהן הוציא אותה מהמקום האחרון כשבדרך היא חולפת על הפועל חולון עם מאזן של 11 הפסדים ו-4 ניצחונות. המארחת רשמה את ההפתעה הרבה בזכות הטריו: קילינגסוורת, טאקר ודילייני, שהוביל את קלעי העולה החדשה עם 23 נקודות.

מנגד, שרון דרוקר חיכה הרבה זמן לרגע בו יעמוד לרשותו סגל מלא. אולם גם ארבעה זרים ומשחק בכורה של קווין פאלמר, לא סייעו לכתומים שמגלים חוסר יציבות בתקופה האחרונה. לאחר פתיחה מהוססת, ברבע השלישי הצליחה האורחת להפוך את התוצאה ועלתה ליתרון של 10 נקודות. אולם ברבע האחרון העצבים שיחקו תפקיד אצל הכתומים כשהמארחת ניצלה זאת היטב בדרך לניצחון. קווין פאלמר רשם בכורה פושרת עם 8 נקודות. בעקבות התוצאה, הקבוצה מעיר היין נותרת במקום השלישי עם 9 ניצחונות ו-5 הפסדים.

"החצי הראשון היה קטסטרופה מבחינתנו, לא זוכר את הקבוצה שלנו סופגת נקודות בכל כך קלות", ניתח מאמן ראשל"צ, שרון דרוקר את המשחק, "השקענו הרבה מאמץ בכדי לחזור משחק. גם כשהובלנו ב-10 נקודות היינו צריכים ללמוד שמשחקים עד הסוף. איבדנו יותר מידי כדורים ברבע האחרו ויכולנו לגמור את המשחק. אנחנו צריכים לתפוס את עצמנו בידיים ולחזור להיות אותה קבוצה אטרקטיבית שהתרגלו מאיתנו".

המשחק עצמו נע מצד לצד. המחצית הראשונה התאפיינה בשליטה של המארחת שירדה להפסקה ביתרון 44:51. ברבע השלישי מטווח שלשות של הכתומים הפך את התוצאה וקבע 68:75 לזכות הקבוצה של דרוקר. אולם רבע אחרון צמוד, שהתאפיין בהרבה עצבים הוכרע בזריקת עונשין של אלאנדו טאקר שקבע 88:89 לזכות קרית גת בסיום.

בוידאו: שון דוסון חוסם את קרית גת

מהלך המשחק
חמישיות:
מכבי קרית גת: סטו דאגלס, פול דילייני, אלאנדו טאקר, יוני ניר ומרקו קילינגסוורת'
מכבי ראשון לציון: מארק ליונס, ניצן חנוכי, שון דוסון, כריס רייט ודריל מונרו


פתיחת המשחק שייכת דווקא לאחרונה בטבלה. המארחת הציגה משחק אגרסיבי והפעילה את האתלט שלה, אלאנדו טאקר שקלע שני אלי אופים שיצרו יתרון 3:11 לקרית גת. אולם דווקא אז הגיע מהלך ששינה את המומנטום. השופט פסק נגד נתי כהן עבירה טכנית, שהוביל לצמצום את הכתומים לצמצום הפער עד ל-9:13. הצהובים אגרסיבים, אך מרבים להחמיץ. מי שמעניש אותם הוא טוני יאנגר שקלע שתי שלשות וסיים את הרבע הזה ביתרון מינימלי למארחים. 18:19 לקרית גת בסיום הרבע הראשון.

הרבע השני התחיל שוב בריצה של הצהובים שהצליחו לעלות ליתרון 18:24, אבל אז הגיע קווין פאלמר שעם 5 נקודות רצופות צמצם את זה לנקודה הפרש בלבד למארחים. אולם המשחק המשיך לנוע מצד לצד, והקבוצה של נתי כהן הודות לשלוש פעמים בהן קלעה סל וסחטה עבירות הגדילה את ההובלה ל- 29:34.  המשחק התחיל לנוע מצד לצד כשלשתי הקקבוצות אין הגנות. יאנגר וליונס השאירו את דרוקר במשחק, אך מנגד קילינגסוורת', טאקר ודילייני פשוט בלתי עצירים והובילו את קריית גת ליתרון 44:51 בסיום המחצית הראשונה.  ההבדל העיקרי בין הקבוצות במחצית הראשונה נעוץ בעיקרו בריבאונד, כשקרית גת הורידה 22 ריבאונדים, בעוד ראשון לציון סיימה עם 11 בלבד.
בן שימול וטפירו נאבקים הערב (אודליה מטרי, מכבי ראשון לציון)
בן שימול וטפירו נאבקים הערב (אודליה מטרי, מכבי ראשון לציון) | צילום: ספורט 5

הרבע השלישי נפתח שוב בשליטה של קרית גת שבזכות סל קילינגסוורת' עלתה ליתרון שיא של 44:55. אבל אז ראשון לציון רשמה ריצה של 2:11 הרבה בזכות שלוש שלשות של מארק ליונס שהשווה ל-57:57. החבורה של דרוקר המשיכה לקלוע בלי הפסקה כששלשות של דוסון וחנוכי והובילו את הכתומים ליתרון 63:73 לאורחת. נתי כהן לא מצא מענה לריצה של הכתומים שניצחה את הרבע בגדול. 68:75 לראשון לציון בסיום הרבע השלישי.

הרבע הרביעי נפתח במגמה דומה כשדוסון קלע עוד שלשה שהעלה את הכתומים ל-70:80. אך קרית גת לא ויתרה על המשחק. פול דילייני החזיר את העולה החדשה למשחק עם ארבע נקודות שצמצמה לנקודה הפרש בלבד לטובת הכתומים. הקבוצה של נתי כהן המשיכה לחזור למשחק כשמאיר טפירו העלה אותה ל-83:84, יתרון ראשון למארחת מאז הרבע השלישי. כמו בכל העונה עד כה, בדקות המכריעות, ראשון לציון פנתה לדריל מונרו שהחזיר את היתרון לאורחת 2.34 לסיום, 86:84.  האורחת יכולה הייתה להכריע את המשחק 38.2 שניות לסוף, אך השופט פסק צעדים נגד כריס רייט, דילייני העניש מנגד והשווה ל-88:88. איבוד כדור של ראשון לציון נתן כדור אחרון לקרית גת כשטאקר נשלח לעושנין 1.02 שניות לסיום. האמריקאי קלע את הראשונה והחטיא את השניה בדרך ל-88:89 דרמטי לקרית גת בסיום.