בשלישי - חנוכת האולם החדש
בשלישי - חנוכת האולם החדש | צילום: ספורט 5

ביום שלישי הקרוב תיערך חגיגת האולסטאר המסורתית לעונת 2014/15. השנה, האולסטאר יחנוך את היכל הספורט החדש בחולון, שנפתח היום (ראשון) רשמית עם מסיבת עיתונאים לקראת האירוע. האולם כולל 5,600 מקומות ישיבה ו-5 תאי צפייה. עם זאת, יש לציין כי תסיים את העונה הנוכחית באולם הפחים ותעבור רשמית להיכל החדש בפתיחת העונה הבאה.

"אני עובר כאן כמה פעמים בשבוע כדי לוודא שהכל מוכן", אמר מוטי ששון, ראש עיריית חולון, "לקח לנו זמן לבנות את האולם כי לא היה כסף, אבל בטוטו נרתמו והיו מאוד אכפתיים. לא חסכנו, הוצאנו 100 מיליון שקלים מהקופה ורצינו לבנות את האולם הטוב ביותר, כדי שיהיה לדורות הבאים. זה נראה כביכול שהאולם הזה נבנה עבור קבוצת הכדורסל, אבל אני אומר חד משמעית שזה אולם שישמש את כל ענפי הספורט ואת כל מי שישלם את דמי השימוש. זה לא אולם בית, בו גם משחקים וגם מתאמנים וכך לוקחים את כל השעות".

על כך שהפועל חולון תשחק באולם רק בעונה הבאה אמר ראש העיר: "הצעתי לקבוצה לא לשחק כאן השנה כי היא רגילה לאולם הפחים ולא כדאי לעבור באמצע. העובדה שאנחנו במקום השלישי כעת מוכיחה זאת. הם עדיין מוזמנים לעבור אם הם רוצים. זה מתקן עירוני וכל אגודה שתשלם את דמי השימוש תוכל להתאמן ולשחק". יו"ר הטוטו, צחי פישביין, הוסיף: "זה חזון וחלום שהתגשם. מוטי ששון הוכיח שהשותפות איתנו עזרה, יש מתקן ברמה הבינלאומית כפי שמגיע לציבור. נבנה כאן אייקון שיישאר הרבה שנים. הטוטו הוכיח את זה גם באיצטדיון הכדורגל בחיפה וגם בשאר המתקנים שבנינו בארץ".

בתוך כך, מנהלת הליגה הודיעה היום שמי שיחנוך רשמית את האולם בחולון יהיה לא פחות מאשר נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, שיהיה אורח הכבוד באולסטאר של ליגת ווינר ביום שלישי. פרס יגיע עם ספורטאים צעירים, יהודים וערבים, ממרכז פרס לשלום. מוטי ששון ויו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל יעניקו לו כדורסל מוזהב כאות הוקרה. ממנהלת הליגה נמסר כי הכדור הונפק במהדורה מוגבלת והוטס לארץ מיפן על ידי נציג חברת MOLTEN.