שיבק חזר ובסטייל
שיבק חזר ובסטייל | צילום: ספורט 5

בחוץ ועלו למקום השישי. מדובר בניצחון חשוב מאוד לאילתים, שנחלו שני הפסדים רצופים עד הערב כולל תבוסה בחצי גמר הגביע שהובילה לפיטוריו של דן שמיר.

קלעו לאילת: פאלמר (9 ריב') 23, ניסים (8 אס') 17, וואייט 12, כדיר 11, אסברי 10, יוטר 9, שמחון 5.
קלעו לחיפה: אפוואיבו 21, קולמן 17, גרייבס 13, צ'וברביץ' 8, יבזורי (0 מ-7 מחוץ לקשת), רוז'ו ורוט 4 כ"א, אריאלי 3.

האילתים הראו ברוממה הרבה מאוד אופי כשרשמו מספר ריצות (וגם מהפך אחרי שחיפה רצה ברבע השני) וקיבלו תפוקה משני הזרים הבולטים שלהם, קווין פאלמר (23 נקודות ו-9 ריבאונדים) וקאליף וואייט (10 נקודות ברבע האחרון). בנוסף, אפיק ניסים (שגם בנבחרת היה לו חיבור מצוין עם שיבק) נתן רבע ראשון מהסרטים.

פאלמר היה האיש המרכזי עם נקודות בדקות החשובות (בכל רבע), וואייט (קלע סל על הבאזר במשחק הקודם בין הקבוצות) לעומת זאת ''ישן'' בשלושת הרבעים הראשונים אבל היה האיש שנתן לאילת את היתרון בתחילת הרבע האחרון, יתרון ממנו היריבה כבר לא חזרה.

לגבי חיפה, היא חייבת לעשות ''חושבים". רק לפני שבועיים היא סומנה כאחת הקבוצות הלוהטות בכדורסל הישראלי אבל הפסדים דרמטיים למכבי ת"א יצרו איזשהו משבר וכעת היא כבר עם הפסד חמישי ברציפות. הפעם היא קיבלה רק 4 נקודות מדגן יבזורי (0 מ-7 מהשלוש!) כשגם הזרים שלה לא הבריקו (באנדרסטייטמנט) כשלמעט אייק אפווייאיבו הנפלא, כל השאר פשוט לא תיפקדו במאני טיים ורשמו שורה סטטיסטית מאכזבת מאוד. תוסיפו לכך רבע שלישי מחריד שבו היא קלעה רק 7 נקודות - וככה בלתי אפשרי לנצח. חבל כי יש פוטנציאל גדול לקבוצה הזו.

מהלך המשחק
אפיק ניסים קלע את הסל הראשון במשחק אבל חנן קולמן איזן מיד. קולמן תפר שלשה בהמשך אבל ניסים השאיר את אילת ביתרון. זה לא נעצר פה: שלשה של ניסים סידרה את ''היתרון הגדול'' עד כה במשחק - 7:11. מהלך מצוין של האילתים הסתיים ב-2 נקודות של כדיר. בינתיים זה אפיק ניסים נגד חנן קולמן ואחרי 6 דקות זה שיוויון 15:15 בין הקבוצות. 2:30 דקות לסיום הרבע, מי אם לא, ניסים, הוסיף עוד שלשה (12 נקודות) והאילתים ברחו ל-15:24. קווין פאלמר לא נתן לחיפאים להתקרב וחדירה שלו על קו הבסיס העניקה יתרון 6 (20:26). אסברי הוריד את שיבק מהרבע הראשון עם 20:29. 12 נקודות לניסים ברבע הזה.

אחרי שתי חסימות גדולות שביצעו שחקני אילת, אלכס צ'וברביץ' קלע את הנקודות הראשונות ברבע ה-2. זה העיר את פאלמר - שביצע שני מהלכים יפים וקבע יתרון שיא של 11. בצד השני, האיש החם של האילתים באותן הדקות היה אייק אפוואיבו. זה לקח רבע שעה של כדורסל אבל בסופו של דבר קאליף ווייאט איפס את היד ונרשם על הלוח. הירוקים קיזזו מההפרש ככל שהדקות חלפו וטמיר אריאלי צימק למינוס 2 בלבד, 4 דקות להפסקה. צ'וברביץ' קלע סל בסיבוב וקבע מהפך - 40:42 לחיפה. הישראלי המשיך ללהוט עם שני סלים נוספים והפך לאיש המרכזי ברבע הזה. 43:46 לחיפאים בהפסקה.

אפוואיבו ויוטר פתחו טוב את הרבע השלישי בכל צד והקבוצות נשארו קרובות. סל של ניסים קבע שיוויון 49:49. שתי הקבוצות סיפקו מפגן החטאות באמצע הרבע עד שיוטר שם לזה סוף עם נקודות מתחת לסל. האילתים ניסו לייצר מומנטום והצליחו: נקודות של פאלמר קבעו יתרון 4 לאורחת. לאחר מכן, עמית שמחון וחבריו צלפו מקו העונשיו ושיבק כבר הוביל 51:58, שתי דקות לסיום הרבע. לסיום, אפיק ניסים סגר את הרבע עם שלשה ענקית - 53:62. רק 7 נקודות לחיפה ברבע הזה.

דגן יבזורי שנראה רע מאוד הערב פתח את הרבע האחרון עם סל. בהמשך, רוז'ו הפציץ מקו השלוש והחזיר את הצבע לספסל של המארחת אבל ווייאט השיב עם שלוש נקודות משלו ואז סיים גם מתפרצת בדרך ל-58:68. בשלב זה, ווייאט פשוט לא עצר והוביל את האילתים ליתרון של 14 נקודות, שממנו זה כבר היה די סגור. החיפאים עוד הספיקו לצמק את הפער ל-9 בשתי הדקות האחרונות אבל זה לא עזר. 74:87 לשיבק בבכורה.