אולסטאר 2015 יצא לדרך (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אולסטאר 2015 יצא לדרך (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לא רק פורים מגיע להתארח פעם בשנה, גם ערב האולסטאר של הכדורסל הישראלי מגיע פעם, אחת ולאחר שרוברט רות'ברט מעירוני נהריה התחפש לשוטינג גארד ותפר 3 שלשות, הישראלים זכו ב-121:122 על נבחרת הזרים. אגב המופע של הסנטר (שתרם 26 נקודות) זיכה אותו גם בתואר ה-MVP, לאכזבתו של ג'וש סלבי שהצטיין בשורות הזרים.

קלעו לישראלים: רות'בארט 26 נקודות (8 מ-9 מהשדה ו-3 מ-4 מהשלוש) ו-8 ריבאונדים, כדיר 17 (7 מ-10 מהשדה) ו-7 ריב', אליהו 14 ו-7 אסיסטים, הלפרין 14, דאוסן ורוזפלט 13 כל אחד, טפירו 2, הבן של טפירו 2.

קלעו לזרים: ג'וש סלבי 23 ו-11 אס', קרוקר 20, אסקה 15, דנה פרידר 1 (קליעה אחת מ-2 מהעונשין).

האולסטאר, שחנך את האולם החדש בחולון, היה ערב של כדורסל ענק מתחילתו ועד סופו. כיאה למעמד, ההגנות איפשרו לכל מי שרצה להטביע ולהיכנס להייליטס מהערב הגדול הזה. דאוסן התעופף, כדיר צלף ו-2.17 מטרים של רוברט רות'בארט סיפקו מופע חד פעמי.

זה לא באמת ערב אולסטאר בלי קצת שטויות מצד השחקנים. לאחר שהישראלים נקלעו לפיגור אלעד חסין ושרון דרוקר שלפו אס מהשרוול ולמרות שלא אשמו אותו במזכירות, הם הכניסו את בנו של מאיר טפירו למגרש שגם הצליח להשוות את התוצאה. בצד השני של המגרש, דני פרנקו ועודד קטש לא נשארו חייבים ושלחו לקו העונשין שחקנית חיזוק משלהם - כוכבת הילדים דנה פרידר.

לעיניי אלפי אוהדי כדורסל ישראלי שהגיעו למשחק באולם שיחליף את אולם הפחים המיתולוגי, הישראלים והזרים סיפקו הצגת כדורסל בערב שכל כולו חגיגה (יש שיגידו עד לא ידע).

‎.

מהלך המשחק
 הצמד חסין את דרוקר פתחו בחמישייה עם שון דאוסן, יותם הלפרין, אלישי כדיר, מאיר טפירו וליאור אליהו. פרנקו וקטש עלו עם יינסי גייטס, ג'ורדן טיילור, איזייה סוואן, דונטה סמית' וקרייג סמית'. אחרי בלבול של אליהו, שמסר מתוך הרגל לדונטה סמית', הזרים והישראלים התאפסו על עצמם והשואו האמיתי התחיל. גייטס, דונטה סמית' ושון דאוסן התעופפו ושתי דקות לסיום הרבע הראשון הישראלים מוליכים 20:21. כיאה למשחק אולסטאר, הסקור נשאר גבוה ובסיום הרבע הראשון התוצאה הייתה 30:30.

הזרים התחילו לברוח ברבע השני בעזרת מופע דאנקים מרהיב של סלבי, רוז'ו, קורקר ואסקה שהוביל אותם ל- 59:73 על הישראלים במחצית.

הישראלים היו חייבים להתעורר במהרה במחצית השנייה ו-4 שלשות רצופות של הלפרין תוך פחות מדקה עשו בדיוק את זה וצימקו את התוצאה. מי שהיה חתום על השיוויון היה לא אחר מבנו הקטן של מאיר טפירו שעלה לפרקט 85:85. גם כוכבת הילדים, דנה פרידר, הצטרפה לרשימת הקלעים כשקלעה מקו העונשין סל אחד עבור נבחרת הזרים וצימקה את התוצאה. 92:95 לישראלים עם פתיחת הרבע ה-4.

רוברט רות'בארט חימם את הידית ופתח את הרבע האחרון עם שלוש קליעות גדולות לשלוש, והוכיח שגם סנטר בגובה 2.17 יכול לקלוע מרחוק. בדקות הסיום ההגנות התעוררו. בכל זאת, אף אחד לא רוצה להפסיד משחק אולסטאר. לאחר 40 דקות דרמטיות המשחק הלך להארכה, 118:118.

אמנם קיבלנו רק שתי דקות של הארכה אבל גם הן כמעט נגמרו בשיוויון אך איוון אסקה, שסיפק משחק מצויין, החטיא קליעה גורלית מקו העונשין ובסיום הישראלים ניצחו 121:122.