שיבק. סימן וי ראשון
שיבק. סימן וי ראשון | צילום: ספורט 5

אחרי צביקה שרף, גם החזרה של אריק שיבק מסתמנת כמוצלחת. המאמן הוותיק חזר לליגת הכדורסל אחרי למעלה מעשור ובמשחק הבכורה שלו כמאמן הפועל אילת, ניצח 74:87 את מכבי חיפה. בכך הוא הצליח לעצור מומנטום שלילי שכלל כמובן את התבוסה הכואבת להפועל ירושלים בגביע. תבוסה שהובילה לסיום דרכו של דן שמיר במועדון.

קשה לסמן איזשהו שינוי מקצועי גדול שעבר על האילתים אבל כבר אפשר לראות הרבה יותר לחימה, עבודה הגנתית טובה יותר, מחויבות וכמובן את קווין פאלמר שנתן משחק נפלא ואפיק ניסים שסיפק מחצית ראשונה גדולה (גם בנבחרת היתה לו כימיה מצוינת עם שיבק). אילת, למרות לא מעט הופעות רעות העונה, עלתה למקום השישי, כך ששיבק יכול לעבוד כשהוא לא עם הגב לקיר.

''אתה לא מבין איזה כיף'', הודה שיבק בסיום. ''לא ניצחתי הרבה זמן כי לא אימנתי הרבה זמן. בפעם האחרונה שאימנתי בליגה זה היה בבלגיה. אז הגעתי אז לפיינל פור ואני מקווה שנעשה את זה גם באילת. הרבה לחץ השתחרר, במיוחד אחרי התוצאות שהיו במחזור הזה''.
 
''החבר'ה נתנו הגנה יוצאת מן הכלל ברבע השלישי. כולנו יודעים שלא קל לעצור את דגן, עשינו עליו עבודה גדולה. מה שיניתי? עבדנו הרבה על הפן ההגנתי. אני צריך להיות מאוד זהיר במה שאני אומר כי החלפתי מאמן טוב בסך הכל. החלפתי מאמן שהיה עוזר שלי בנבחרת. אני מיניתי אותו להיות מאמן נבחרת קדטים, עכשיו הוא מונה לעתודה. לפעמים זה פשוט לא מתחבר''.