ברוך השב. שיבק
ברוך השב. שיבק | צילום: ספורט 5

לא רק יורוליג יש הערב (חמישי), שכן ב-19:45 יתקיים גם משחק בליגת ווינר סל: שתי מפסידות חצי הגמר, לכדורסל הישראלי (שידור ישיר ובלעדי באתר ערוץ הספורט).

שיבק, שהגיע לקבוצה מהעיר הדרומית בישראל, אימן בפעם האחרונה במסגרת הליגה לפני 12 שנים, בפברואר 2003, אז הפסיד להפועל תל אביב של ארז אדלשטיין ופוטר מגליל עליון. כעת, כאמור, מחכה לו החבורה הלוחמת של רמי הדר, במשחק שהמפסידה בו תיתקע במקום התשיעי. עם זאת, אם אילת תנצח, היא תטפס למקום ה-6 בטבלה.

בפעם הקודמת, אילת חגגה עם 78:79, באחד המשחקים הכי דרמטיים של העונה, שהסתיים בקאמבק מופלא וסל ניצחון של קאליף וואייט עם הבאזר. כעת, שתי הקבוצות במומנטום שלילי: חיפה מגיעה למשחק לאחר ארבעה הפסדים רצופים (שלושה בליגה ואחד בגביע), בעוד שאילת מגיעה לאחר שני הפסדים רצופים, אחד בליגה והתבוסה לירושלים בחצי גמר הגביע.

בחיפה יקוו לקבל תרומה מספקת ממורן רוט, שירצה להתאושש מהמשחק האחרון מול הרצליה, אותו סיים עם 0 נקודות ב-21 דקות (0 מ-6 מהשדה), 4 אסיסטים ו-4 איבודים. בצד השני, בריאן אסברי נעלם בתקופה האחרונה: עם 4 נקודות בחצי גמר הגביע ו-6 נקודות למשחק בארבעת משחקי הליגה האחרונים, שיבק ינסה להרים את אחד השחקנים הטובים בקבוצה שלו.