מזרחי תומך בטביב. בתמונה: אנשי מכבי בבית החולים רעות (צילום: בני ד
מזרחי תומך בטביב. בתמונה: אנשי מכבי בבית החולים רעות (צילום: בני דויטש) | צילום: ספורט 5
הכוכב הלוהט של מכבי, דווין סמית', במהלך הביקור
הכוכב הלוהט של מכבי, דווין סמית', במהלך הביקור | צילום: ספורט 5

, התייחס לאירוע הקשה הלילה בו ניצל אלי טביב מניסיון התנקשות בחייו: "זה מקרה חמור מאוד במידה שהוא קשור לספורט. שמעתי את אלי טביב ברדיו, חבל שהוא חושב לפרוש בגלל אלמנטים שלא באמת קשורים לספורט ולאוהדים אמיתיים. אני מקווה שהוא יעשה חושבים ושיהיה לו את הכוח להמשיך".

על הביקור בבית החולים "רעות", אמר יו"ר מכבי: "החלק שלנו בתרומה לקהילה הוא לא רק הספורט עצמו, אלא גם הביקורים בבתי החולים. חרף לוח הזמנים הצפוף, זה מראה על כוח הרצון והאמונה של השחקנים במה שהם נותנים לקהילה". מזרחי גם התייחס לניצחון על פנאתינייקוס בחמישי, שביסס את הצהובים במקום השני בבית: "צריכים להגיע להצלבה ממקום גבוה ככל האפשר. מצפים לנו משחקי חוץ קשים ונעשה כמיטב יכולתנו".

סמית' ינוח, סופו חוזר

דווין סמית', שקלע 34 נקודות בניצחון בהרצליה במוצ"ש, יקבל מנוחה מול אשדוד. סופוקליס שחורציאניטיס, שהחמיץ את שלושת המשחקים האחרונים בשל פציעה, חוזר לסגל ונרשם יחד עם ג'רמי פארגו, מרקז היינס, בראיין רנדל וג'ו אלכסנדר.

באשר למשחק מול הרצליה, ג'ו אלכסנדר (6 נק') התייחס לדבריו של המאמן גיא גודס, שציין שמכבי התקשתה בגלל חוסר באנרגיות אחרי המשחק מול פנאתינייקוס יומיים קודם לכן: "זה נכון. גם לא היה לנו פשוט לשחק נגד פאו אחרי הזכייה בגביע. עבר עלינו שבוע לא פשוט". אלכסנדר החמיא לדווין סמית': "אספר לילדים שלי עליו וגם על מה שהוא עשה אמש". על המשחק עצמו אמר: "הרצליה ניצלה את העובדה שהשחקנים שלה היו טריים ואנחנו לא. הם עשו עבודה טובה".

אלכסנדר דווקא החמיא לחוק הרוסי, אף שזה היקשה על הרוטציה של גודס אמש: "אני חושב שזה חוק טוב, שנותן לשחקן הישראלי את ההזדמנות להתפתח ולקבל דקות. זה דבר חיובי". כשנשאל לגבי האפשרות שיקבל אזרחות ישראלית, השיב אלכסנדר: "העניינים מתקדמים בקצב מהיר, אבל זה ייקח עוד זמן. מדובר בהליך מורכב. יש אפשרות שאשחק כאן בעתיד כישראלי. אני אוהב לשחק במכבי, היו טובים אליי מאוד. מפתחים מערכת יחסים טובה".

לוח המשחקים הצפוף של אפילו לא קרוב לסיום. כבר מחר (שני) יארחו הצהובים את אשדוד ולמחרת יצאו למשחק חוץ באולם המטורף ביותר ביבשת - הבלגרד ארנה, שם יפגשו את הכוכב האדום בלגרד. "המאמנים עושים עבודה טובה בפיזור העומס כדי לוודא שאנחנו מוכנים לכל משחק", אמר אלכסנדר לגבי לוח הזמנים, "העובדה שהיה משחק צמוד היא חשובה. זה יעיר אותנו לקראת שני המשחקים הקרובים. גם הם יהיו צמודים".