שירות חדש של חברת הסטארט אפ הישראלית face.com המפתחת תוכנה לזיהוי פנים, מבטיח כי הוא יכול לאתר באופן מדויק שלל נתונים על בן אדם, בין היתר גילו ומינו. כל זה על סמך צילום הפנים שלו בלבד.

השירות שמוצע כ-API עבור מתכנתים ומפתחים לשילוב באפליקציות וכתוספים באתרים יכול למשל לשמש ככלי אכיפה נוח של הגבלות גיל עבור שירותים שונים. שירות זה נוח במיוחד עבור בעלי אתרים שאינם סומכים על אמצעי הזיהוי הסטנדרטיים שקיימים היום. בעת הזיהוי, האלגוריתם לוקח בחשבון מספר פרמטרים, ביניהם צורת הפנים, מרקם העור ועוד.

האם הוא מדויק? באופן כללי לפי ההתרשמות שלנו בצפייה במספר דוגמאות באתר השירות מדויק באופן סביר למידי. עם זאת, הוא זיהה את ג'סטין ביבר כנקבה, אבל זו כנראה לא הסיבה שתגרום לנו לפסול את איכותה של הטכנולוגיה.  

הנה כמה דוגמאות:

בר רפאלי (צילום: face.com)
גם זאת גאווה ישראלית | צילום: face.com
ג'סטין ביבר (צילום: face.com)
It's a girl! (מי אנחנו שנתווכח עם הטכנולוגיה) | צילום: face.com
מייגן פוקס (צילום: face.com)
לפי האתר היא בת 17-25, לפי ויקיפדיה היא בת 26. ותודה לבוטוקס. מייגן פוקס | צילום: face.com

מיילי סיירוס, אנחנו היינו נותנים לה יותר מ-22

הזוג המלכותי במוד HAPPY

Face.com היא חברת סטארט אפ ישראלית שפיתחה פלטפורמה לזיהוי פנים בתמונות שמועלות ברשת ואפליקציות סלולריות. החברה הוקמה בשנת 2009 ונכון להיום מתחזקת משרד של עשרה עובדים בתל אביב.

Face.com פיתחה ושיחררה שתי אפליקציות פייסבוק Photo Finder  ו- Photo Tagger כשהראשונה מאפשרת למשתמשים למצוא את תמונותיהם ברשת החברתית ולתייג את עצמם. האפליקציה השנייה, Photo Tagger, מאפשרת לתייג  בן אדם שמופיע במספר תמונות בבת אחת ובאופן אוטומטי.

>> אתם חייבים לראות את זה: עטיפות האלבומים הכי הזויות ומכוערות בהיסטוריה