הסרט "7 ברכות" הוא הזוכה הגדול בטקס פרסי אופיר. הסרט שהשתתף ב-12 מועמדויות, גרף 10 פרסים מתוכם. ביניהם פרס השחקנית הטובה, שהוענק לריימונד אמסלם, פרס שחקנית המשנה, שהוענק לתיקי דיין ופרסי הבימוי והעריכה שהוענקו לאיילת מנחמי. הסרט מספר את סיפורה של משפחה מרוקאית, שלפני חתונת אחת הבנות מתיישבת לשבע הארוחות המסורתיות, בהן עולים כל משקעי העבר, הקשיים והדרמות.

ריימונד אמסלם כתבה את התסריט יחד עם אלינור סלע וגם משחקת את התפקיד הראשי של מארי, שעומדת להיות כלה בגיל 40. היא נמסרה בידי אמה לדודתה בגיל שנתיים, על פי מנהג ידוע במרוקו, שבו אחות ברוכת ילדים מוסרת ילדה אחת לאחותה העקרה. אמסלם משתפת בהתרגשות מהזכיות המרובות ובפרט בזכייה בפרס השחקנית הראשית: "התפרקתי בבכי, יש יותר מזה? אני לא עומדת בזה כבר האמת".

גם הבימאית והעורכת איילת מנחמי לא מצליחה להאמין להצלחה המסחררת, שגם מזכה את הסרט במועמדות בטקס האוסקר על פרס הסרט הזר הטוב יותר. "אני על ענן, אני במציאות מקבילה", שיתפה מנחמי וכשנשאלה מה הצעד הבא מחר בבוקר, ענתה בהומור: "קודם כל הולכים למכון כושר, כי הפרס כבד לי מידי".

סרט נוסף שקטף פרסים, הוא הסרט "בית", שמגולל את סיפורו של צעיר חרדי שהתחתן וחולם לפתוח חנות מחשבים בשכונה חרדית בירושלים. אלא שהחלום שלו נתקל בהמון מתנגדים מהמגזר והמאבק הופך להיות אלים וקשה. רועי ניק זכה בפרק השחקן הראשי הטוב ביותר ודרור קרן, שגם כתב את התסריט יחד עם בני פרדמן, זכה בפרס שחקן המשנה. "מרגש ומשמח ואני מבסוט. עכשיו הדבר האמיתי קורה וזה לחכות לילד", שיתף ניק שמצפה יחד עם אשתו לילד ראשון.