חדר הילדים זה המקום שבו אפשר לתת לדמיון שלנו להשתולל בבחירת צבעים, ריהוט ואקססוריז. עם זאת, עיצוב המקום בו הקטנים שלנו גדלים, הוא משימה מורכבת: מצד אחד אנחנו רוצים לשמח אותם עם חדר מעוצב אשר מתאים לאופיים ומצד שני אנחנו צריכים לקחת בחשבון כי הם גדלים והצרכים שלהם משתנים לאורך השנים.

אחרי שלמדנו בפרקים הקודמים של "להתחיל מחדש" (מדי שישי, 15:55, ערוץ 24) איך לעצב את חללי הבית השונים בצורה פרקטית אך מעוררת התפעלות, ירדן הראל שמכירה את המקום הזה היטב, בתור אם לתאומים מתוקים, יצאה למסע אחר חדר הילדים המושלם המותאם לילדנו כמו כפפה ליד.

את המסע היא התחילה בביתה של השחקנית והבסטי טל טלמון, שם הן התיישבו לשיחה מרגשת במהלכה טל גוללה את הדרך שעברה עד שהקימה משפחה יחד עם בן זוגה לירן שטראובר. "כל כך רציתי למצוא זוגיות ולהיכנס להריון, זה לא היה קל. חיכיתי לו כל כך הרבה שנים, והוא מעבר לכל ציפייה שיכולתי לחלום עליה", פתחה טל את דבריה, "זה החלום הכי גדול שלי שהתגשם, לא ידעתי שהוא גם יבוא בצורה של שמש, כי אולי הוא שמש - הוא אור. הוא מוקף בכל כך הרבה אהבה ושמחה. יש לו שלושה אחים שמאוהבים לו בצורה".

"זה גם לא מובן מאליו, כי לירן הגיע עם שלושה ילדים", המשיכה טל את דבריה והסבירה: "שהיו יכולים להגיד: 'עוד פעם אבא? עוד בחורה ועוד ילד?' ובמקום זה הם פשוט מאוהבים בו. זה אח שלהם והם רוצים לדאוג לו ולטפל בו. זה מרגש אותי שאנחנו יושבים פה עם ארבעה בנים, שלושה של לירון ואחד משותף, ואנחנו משפחה. כל החיים רציתי שתהיה לי משפחה". 

אחרי השיחה העוצמתית, הראל נפגשה עם שלושה מומחים מובילים אשר העניקו עצות זהב לחדר הילדים המושלם. אז איך תבחרו את המיטה הנכונה? מאיזו חומר עדיף שהיא תהיה עשויה? ומה לגבי בחירת צבעים והדבר החשוב ביותר כשיש ילדים - פתרונות אחסון? תקראו, תגזרו - ותשמרו. 

שרי מיכלוביץ' אדריכלית ומעצבת פנים

אחרי שהתמקדו בחללים אחרים במקום המהווה עבורנו מפלט ממרוץ החיים, מיכלוביץ' והראל התמקדו בחלק הכי כיפי של הבית. "חדר הילדים זה החדר שהכי כיף להשתולל בו ולעצב אותו - במיוחד אם זה לילדים שלך שאת מכירה אותם ויודעת מה האופי שלהם", אמרה מיכלוביץ'.

על פי דבריה של מיכלוביץ' הטיפ הכי חשוב לעיצוב חדר הילדים המושלם, הוא לשים לב למה הילדים עצמם אוהבים, גם אם יש לנו ויז'ן מסוים. "החדר הוא של הילד, ומה שחשוב זה להביא את הביטוי העצמי של הילד", הדגישה מיכלוביץ' והסבירה כי לעומת חדר השינה של ההורים, בחדר הילדים הולכים על מגוון רחב יותר של צבעים. "אבל אנחנו שומרים על הצבעים הרגועים. אנחנו פחות נלך על הצבעים הנועזים והחזקים, לא נצבע איזה קיר באדום", הבהירה מכילוביץ'.

בהמשך מיכלוביץ' הסבירה כי חשוב מאוד לחשוב לטווח הארוך, ולא להיכנע לפיתויים מתוקים מידי. "אנחנו לא קונים כל יומיים ריהוט", אמרה והוסיפה כי דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא מקומות אחסון. "אחסון של חדר זה משהו שהוא מאסט ולילדים יש המון אביזרים, צעצועים ויצירות. צריך לחשוב על עניין של כוורות, מידוף נכון, ארגז מצעים מתחת למיטה או ארון מאוד גדול. כל פיתרון לאחסון הוא מאוד רלוונטי וחשוב". 

 

אסף טייכמן - סמנכ"ל רהיטי דורון

רהיטים זה לא עניין של מה בכך, הם אמורים ללכת איתנו עוד שנים קדימה. לכן, כשקונים רהיטים לחדר ילדים חשוב לערב את הילדים בבחירה. "ברגע שהילדים עומדים טיפה על דעתם, כדאי מאוד לערב אותם בבחירה", אמר טייכמן והסביר מדוע: "אחרי זה שהם יקבלו את המיטה הביתה ההתרגשות תהיה הרבה יותר שלמה, נכונה ומלאה". 

כמו כן, חשוב לחשוב לטווח הארוך. "הרבה פעמים אנחנו נבחר את חדר הילדים הנוכחי, ונתכנן את השימוש של החדר הזה בעתיד", אמר והסביר כיצד עושים זאת: "אם החדר מיועד לשימוש של שני ילדים, מראש נבחר מיטה מתאימה לשילוב מיטה נוספת. אם החדר הזה מיועד תחילה לבת, ולאחר מכן לבן, אז כדאי לבחור בצבעים ניטרליים". "אני מרגישה שבשנים האחרונות יש מגמה של בחירת צבעים לכולם, לאו דווקא ורוד לבנות וכחול לבנים", הוסיפה הראל. 

בנוסף, חשוב מאוד לשים לב שהרהיטים עשויים מחומרים איכותיים שישמרו לאורך השנים. "לבדוק אם החומר ממנו עשוי הארון הוא אנטי סקרץ'", אמר והסביר כי מדובר בחומר שאם יקשקשו עליו הוא יחזור לקדמותו אחרי ניגוב קל עם מגבון. כמו כן, חשוב לבדוק שיש לארון רגלי פילוס כדי שיתאים לכל סוג רצפה. "כשאנחנו בוחרים ארון כדאי לחשוב על האחסון ולשים לב שיש לו יש טריקה שקטה ובטוחה", הוסיף טייכמן.

 מיה גרוסברגר – מעצבת, מומחית ל-DIY

מיה גרוסברגר שמה לב כי ילדיה של הראל אוהבים חיות, לכן היא והראל הכינו עבורם מתלה מתוק בצורת חיות. "הוא יכול להיות מתלה לתיקים, אבל גם לדברים קטנים", אמרה גרוסברגר והסבירה כי בחרה להכין את המתלה מחיות צעצוע. "הבאתי חיות של ג'ונגל בגלל שהילדים שלך אוהבים, אבל אפשר לעשות את זה מאיזה חיה שבוחרים, יש כל מיני סוגים. יש כאלה שהם חלולים מבפנים, הם פחות מתאימים. למתלה צריך חיה שהיא מלאה בגומי".