לא הרבה אנשים זוכים לראות את הדיווח על מותם עוד בחייהם. לירון אילן זה קרה ממש בשבוע שעבר, כשנאלץ להתמודד עם פוסט שקרי שהופץ ברשתות החברתיות לפיו לקה בליבו ומת. "אומרים שזו סגולה לאריכות ימים", מספר אילן על המקרה. "אני לא התרגשתי מזה יתר על המידה, אבל אחרים מסביבי מאוד נבהלו, המשפחה והחברים. מצער שיש אנשים שחושבים שזה משעשע".

אילן (51), שדרן רדיו ומגיש הטלוויזיה אהוב שמגיש כבר שנים את התכנית "שישי שמח" בערוץ 24, הפך לבן בית בסלון של רבים מאוד בישראל, שנהנים לקבל את השבת עם הופעות חיות של כוכבי הזמר הים תיכוני. כעת, הוא מתחיל להגיש תכנית יומית חדשה בערוץ בשם "פותחים הכל", שבמסגרתה הוא מארח לשיחות אישיות 20 מהאמנים המובילים בישראל - אייל גולן, חנן בן ארי, איתי לוי, הראל סקעת, מירי מסיקה, משה פרץ, שמעון בוסקילה, לואי עלי, אגם בוחבוט, דודו אהרון, ליאור נרקיס, עדן חסון, קובי אוז, קובי פרץ, נרקיס, יואב יצחק, מושיק עפיה, אבי אוחיון, פבלו רוזנברג ודידי הררי.

כידוע, מצבה של תעשיית המוזיקה לא פשוט בימים אלה, והתכנית מאפשרת לאמנים לקיים שיחה כנה, נינוחה ואינטימית על הקריירה, על החיים האישיים וגם על הקשיים. "האמת שהיה לי מעניין לראיין את כולם", מספר אילן, שמשוחח בתכנית בין היתר גם עם חבריו הקרובים ביותר מהתעשייה. "עם החברים הטובים שלי זה היה לי קל יותר כמובן, אבל היו גם ראיונות מרתקים עם אמנים שאני פחות מכיר, כמו נרקיס למשל. דיברנו על ההתנתקות ועל הקשר לדת וגיליתי דברים מדהימים בריאיון איתה".

ירון אילן (צילום: ערוץ 24 החדש)
ירון אילן על "פותחים הכל", תוכנית האירוח החדשה בערוץ 24: "היה לי מעניין לראיין את כולם" | צילום: ערוץ 24 החדש

בין חבריו שמתארחים בתכנית גם דידי הררי, ששכל לאחרונה את אישתו מירית. ירון מודה שהיו לו חששות לפני צילומי התכנית, אך הם התפוגגו ברגע שהמצלמות נדלקו. "דידי הוא סוג של מנטור שלי, בטח ברדיו, אז מאוד התרגשתי לדבר איתו. הסיפור שהכי נחרת לי בזיכרון מכל התכניות היה כשדידי סיפר איך מירית ז"ל התחברה לשיר 'שמש' של חנן בן ארי ומיד כששמעה אותו אמרה 'דידי, זה שיר עליי'. בהמשך שמעתי גם את הצד השני של הסיפור, בריאיון עם חנן. זה סיפור שלא הכרתי לעומקו וריגש אותי מאוד".

ראיתי שאפילו הזלת דמעה במהלך צילומי התכנית עם מירי מסיקה. מה קרה שם?
"נכון, התרגשתי מאוד בנקודה מסוימת בתוכנית ופשוט לא יכולתי לעצור את הדמעות. קשה להסביר מה בדיוק קרה שם, פשוט תצטרכו לראות".

לאחרונה התאגדו מספר שדרני רדיו, ובהם גם ירון אילן, והודיעו כי יפסיקו להשמיע שירים עם "טקסטים לא ראויים". אילן, אב לשניים שמתגורר כיום עם בת זוגו אתי כהן שלה שלושה ילדים על הספקטרום האוטיסטי, אומר שהקו האדום שלו עובר בדיוק שם, בילדים. "מאוד פשוט לזהות שירים כאלה", הוא מסביר. "אלה טקסטים שאני לא הייתי רוצה שהילדים שלי או של אחרים ייחשפו להם – רמיזות מיניות, קללות, העלבות, טקסטים שמחפיצים נשים. מבחינתי זה בעייתי".

שישי שמח עם ירון אילן (צילום: "שישי שמח" עם ירון אילן)
"אנחנו הבילוי של הצופים ביום שישי". ירון אילן וחיים משה ב"שישי שמח", ערוץ 24 החדש | צילום: "שישי שמח" עם ירון אילן

במקביל לתכנית החדשה, אתה ממשיך להגיש בערוץ 24 גם את "שישי שמח", תכנית שאתה מנחה כבר שנים, כמעט כל יום שישי במשך 4 שעות. לא נמאס לך?
"להפך", מדגיש אילן, "בכלל לא נמאס לי מ'שישי שמח', ובתקופה האחרונה עוד יותר מתמיד. עכשיו, כשאין מועדונים, אין בילויים ואין הופעות, אני מרגיש שאפילו מונח איזה סוג של שליחות על הכתפיים שלי, לעשות לאנשים קצת יותר שמח בימי שישי. אני חושב שזה קורה, אני מרגיש את זה אצל הצופים, שאנחנו בעצם הבילוי שלהם ליום שישי. בכל שבוע אני במקום אחר בארץ, פוגש אנשים שונים ויודע שאני חלק משמחה של אנשים בסלון".

"פותחים הכל" עם ירון אילן משודרת בימים א'-ה' ב-22:30 ובשידור נוסף למחרת ב-12:00.