זו ללא הספק השנה של שלום אסייג. אחרי שזכה בפרס האקדמיה והדליק משואה ביום העצמאות, כעת, הוא ובנו דניאל, מגיעים למסך הגדול עם הקומדיה החדשה "ההילולה", המבוססת על הסדרה המצליחה "שנות ה-90". "זה מושלם מבחינתי, הלוואי שימשיך ככה", הוא אומר.

אז מה סוד הקסם? על פי דבריו של אסייג נראה כי הכל מתחיל ומסתיים באותנטיות. "אנשים מתגעגעים למה מה שהיה פעם, לשכונות האלה, עם כל הזמן שהיינו באמת בסחלה, לא היה כלום", הוא אומר ומבהיר: "אבל היה הרבה; חברות, אהבה, אנשים דיברו פנים מול פנים - לא בהודעות". "שלום ומני דאגו להביא שחקנים מהפריפריה, לחבר את הסדרה לפריפריה ולא להיתקע בתל אביביות", מוסיף עפר שכטר.

בסרט החדש, המסתמן כלהיט הגדול של הקיץ, פרוספר לוקח את כל תושבי השכונה להילולה בנתיבות - אבל העלילה מסתבכת כשבעקבות טעות בניווט הם מגיעים לעזה ונחטפים. "אני חושבת שמה שיפה באמת בקומדיה זה להביא גם את הדרמה. להביא משהו אנושי ויש את זה", מסבירה השחקנית אוולין הגואל המגלמת בסדרה המצליחה את ליליאן אסייג.

"פה ב-90 דקות דחסו את כל הטמטום ואת הטירוף של הדמויות האלה למקום אחד", אומר השחקן שלומי קוריאט, הלוא הוא מרדכי (מורדי) אוחנה ואליו מצטרף שכטר: "בחיים לא היה קאסט כזה של משוגעים, כזה שלא מקשיב לשום דבר". "אנשים מה זה משוגעים; אתה בא לסט, לא מבין מה הולך. הם חיים את הדמויות, אתה רואה את השיכור הולך ככה, לא מצטלם בכלל", מספר השחקן מוריס כהן. אלא שמעבר לשיגעון הקורע ישנן גם תחושות אחרות בקאסט. "אוולין קיבלה אותי כמו אמא עוטפת, דאגה לי וגרמה לי להרגיש בבית", אומר אוראל צברי שהצטרף לאחר חמש עונות.

"אי אפשר להשתלט על הקוקואים האלה, אבל אני חושב שזה חלק מהם. השיגעון הזה - זה משהו שאתה רואה אחרי זה על המסך - ויש בזה קסם", מוסיף שלום אסייג המגלם את פרוספר ומהווה חלק מיוצרי הסדרה המצליחה עליה מבוסס סרט הקולנוע המדובר. בנו, השחקן, הסטנדאפיסט והתסריטאי, דניאל אסייג, מספר: "אנחנו המון שנים בתוך הסדרה, אבל היום לגמרי יש אווירה אחרת, עברנו למסך הגדול".