השקת הסרט החדש של הבמאי חיים בוזגלו הייתה לא רגילה בכלל, היא כללה אוכל מסורתי, תפאורה ומוזיקה מרוקאית, בהתאם לאווירה בסרט. עלילת "שער הפרחים" עוקבת אחרי סיפורה של משפחת וקנין, משפחה שעלתה ממרוקו ומנסה להסתגל לחיים החדשים בארץ לצד הגעגועים למולדת האהובה, "הטבע השני של המרוקאים זה להתגעגע למרוקו", צוחק בוזגלו. 

האווירה האותנטית בצילומים גרמה לשחקנים לחיזוק החיבור והגאווה בתרבות שלהם, "אני מאוד מחוברת לשפה ולשורשים, זה הרגיש כמו לחזור לבית של סבתא", שיתפה השחקנית ריימונד אמסלם. שלום אסייג הוסיף: "השפה זה משהו שגדלנו איתו, זה הילדות והבית שלנו".

הכוכבים שיתפו בגעגועים לפשטות שהייתה בתקופה בה מתרחשת העלילה, "בעולם הכל כך מכני שהפכנו להיות, עולם של מסכים, יש הרבה געגוע למשפחתיות אמיתית", שיתף ירון אילון. אריק משעלי הצטרף ואמר: "החיים של הבנות שלי מתחילים ומסתיימים בטיקטוק, אז יש געגוע עמוק לתקופה הזו". 


זו הייתה הפעם הראשונה שאיציק זוהר לקח חלק בהפקה קולנועית, והוא עשה את זה בתפקיד ראשי כמנהל מועדון הימורים, על התפקיד המעניין סיפר בצחוק: "פעם ראשונה שאני מרוויח ולא מפסיד". זוהר שיתף על העבודה לצד השחקן האגדי זאב רווח, "לראות אותו לידי, שותה איתי קפה בהפסקה בין הצילומים, זה היה מרגש". אלברט אילוז חיזק והוסיף: "בשבילי הוא שחקן אדיר וזה כבוד".