הצצות ראשונות

תכניות קשת
תכניות קשת

"פייסבוק - מחנה נודיסטים ענקי"

טלי בן עובדיה, יוצרת הסרט "יחסינו לאן?" שישודר בחמישי בשעה 22:15, בודקת את התופעה שסחפה כבר חצי מיליארד איש בעולם, מתוכם 3.5 מיליון ישראלים. העיתונאי אבי לן מתייחס לתופעה תוך השוואת הפייסבוק למקום שבו כולם הולכים ערומים - מחנה נודיסטים ענקי

שידורי קשת | פורסם 12/04/11 16:53:59 

סרט הדוקו "יחסינו לאן?" בודק את התופעה המטורפת שסוחפת את הכדור ויוצרת הפיכות קטנות בחייהם של אנשים כגדולות בקיומן של מדינות ובוחן מה קורה לאותם אנשים שחייהם מנוהלים בפייסבוק?

בסרט מעלה טלי בן עובדיה שאלות עמוקות וכבדות משקל שעל חלקן נוכל  לענות כנראה, רק בטווח הארוך. אך כבר כיום מתקבלת תמונה של ההשלכות הנובעות מכוחה של הרשת החברתית. הסרט עוסק בשאלות כמו, האם מיליוני האנשים החברים בפייסבוק הם בודדים וצמאים לאהבה? מהו תפקידה של הרשת החברתית בחיינו? כיצד היא תורמת או פוגעת בחייהם של החברים בה? והאם יחסים שנרקמים בעולם הווירטואלי יכולים להוות תחליף לחברות המסורתית והאינטימית של פעם?

במהלך הסרט נפגוש סיפורים אנושיים מרגשים הכרוכים ברשת החברתית שהשפיעו או הפכו חייהם של אנשים. למשל סיפורו של אב שאיבד את בנו בתאונת דרכים וגילה שהצצה בפייסבוק לפני התאונה הייתה יכולה להציל את חיי בנו. מהצד השני, סיפור אופטימי על אב שמצא את ילדיו לאחר 19 שנה של ניתוק מוחלט באמצעות הפייסבוק.

ומה עם הילדים? הם הרי דור הפייסבוק האמיתי, אלה שנולדו עם גוגל וגדלו לתוך פייסבוק, כיצד זה משפיע על ילדותם? ומה קורה לתמימות לנוכח כוחה הרב של הרשת החברתית?

הסרט למעשה מהווה מסע בעקבות האנשים שהרשת החברתית שינתה את חייהם תוך עיסוק בשאלה המרכזית - האם אנחנו בעצם אנשים בודדים יותר למרות כמות החברים שיש לנו בפייסבוק?

 

"יחסינו לאן?", חמישי, 14.4, 22:15 וגם ב-makoVOD

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן