כתבות | בית ספר למוזיקה - עונה 2

תכניות קשת
כתבות

בית ספר למוסיקה

תכניות קשת
תכניות קשת

הקהל קם על רגליו: גאיה מדהימה עם "אליפלט"

לא מעט ביצועים מוכרים נעשו לשיר "אליפלט", אבל אף אחד מהם לא על ידי ילדה בת תשע. גאיה ממן הצליחה להדהים את המורים, הקהל והוועדה המקצועית עם הופעה בלתי נשכחת. "אם אלתרמן היה שמוע אותך היום הוא היה נמס" אמר לה יהורם גאון בסיום השיר

בית ספר למוסיקה | פורסם 27/02/13 11:19:53 

גאיה ממן, שזכתה אמש בביצוע המצטיין וגם תשיר סולו במסיבת הסיום, הדהימה את הקהל, את המורים וגם את חברי הוועדה המקצועית עם ביצוע מרגש ובוגר ל"אליפלט". מעבר להתפעלות, עורר הביצוע דיון בין המורים, כשמתי כספי אמר: "אני חושב שאת גיבורה כי את צריכה לשיר על אש, תחמושת ומוות. אני מעדיף שילדים ישירו על שפם של חתול וכנפיים של פרפר". יהורם גאון, המורה של גאיה, ענה לו: "כדי לשיר על זנב של נמייה צריך לגור בשוויץ, לא בישראל". השיר, אותו כתב המשורר נתן אלתרמן והלחין סשה ארגוב, זכה עם השנים להרבה ביצועים, אף אחד מהם כמובן לא על ידי בת תשע. אחד המוכרים הוא זה של אריק אינשטיין:

זהו השיר היחיד שכתב אלתרמן ללהקה צבאית, והוא מורכב במילותיו; אחרי אין ספור שירים מוכרים מאותה תקופה על חיילים גיבורים, יפי הבלורית והתואר, אלתרמן מספר על בחור פשוט, תמים וטוב לב, שמפתיע את כולם בגבורתו, עליה הוא משלם בחייו. גם ברי סחרוף ביצע את השיר בסגנון הייחודי לו:

המורה של גאיה, יהורם גאון, ביצע את השיר עם להקת התרנגולים וסיפר לגאיה אחרי הביצוע: "אני זוכר שלא רציתי לשיר את הבית שקיבלתי כי פחדתי. מה שאת עשית זה בלתי ברור. אם אלתרמן היה יושב פה ושומע אותך הוא היה נמס".

גאיה, כאמור, תשיר סולו במסיבת הסיום, וכמוה גם פיני פולטוב ועילי אבידני. בתכנית הקרובה החצי השני של הכיתה יעלה להופעה שבסופה תחליט הוועדה מיהם שלושת התלמידים הנוספים שישירו סולו במסיבה.

בית ספר למוסיקה, ראשון ב-21:00

>> פספסתם? צפו בתכנית המלאה

>> הביצוע של גאיה וכל הביצועים מהתכנית להורדה באייטיונס

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן