האח הגדול עם עדכונים שוטפים והחדשות חמות על כל מה שקורה בבית האח הגדול. הכי מעודכן

תכניות קשת
חדשות מהבית

עונה 3

האח הגדול

תכניות קשת
תכניות קשת

היום ה-20: עתי מבקש לצנן את היחסים, ליהיא משחררת את ארוסה

ליהיא מספרת לפרידה שעתי נלחץ, ושהוא רוצה לקרר את היחסים ביניהם כי אולי הם לא מרגישים אותו דבר אחד כלפי השנייה. סיון ועמיר בשיחה אינטימית מפנזטים על זוגיות מחוץ לבית האח. כל העדכונים

האח הגדול | פורסם 27/12/10 08:00 | עודכן 28/12/10 03:58

העדכון האחרון:

בזמן ששאר הדיירים ישנים, דנה קמה ויוצאת לפינת העישון כדי לעשן. היא מנסה להדליק סיגריה אך המצית לא עובדת, היא חוזרת לחדר השינה ומביאה מצית אחרת. דנה מסיימת את הסיגריה וחוזרת בחזרה לחדר השינה.

 >> הצביעו עבור הדייר שלכם!

>> האח הגדול LIVE - הכנסו עכשיו לשידור החי

 

07:00 מנוחת הלוחמים
היום כבר עלה אבל הדיירים ממשיכים לישון. אף אחד עדיין לא פקח את העיניים הבוקר בבית האח הגדול, כאשר בהמשך צפויים קבוצת החיילים וקבוצת האזרחים להמשיך להתמודד עם אירועי מלחמת המפרץ.

08:00 פרידה ויגאל מתעוררים ראשונים
האזרח יגאל והחיילת פרידה מתעוררים ראשונים הבוקר. הם מעשנים סיגריה ביחד ומדברים. פרידה מבקשת מיגאל לשמור על השקט ולא להעיר את יתר הדיירים משום שהיא נהנית מהשעות השלוות בהן הם עדיין ישנים. יגאל מסכים איתה שדקות השקט נחוצות, אך מתקשה לשמור על טונים נמוכים. פרידה מספרת לו על חוויותיה כחיילת מליל אמש, ואומרת שהיא נהנית ממשימות שצריך לזוז בהן. בהמשך הם משוחחים על יחסם לאנשים דתיים. שניהם אומרים שלמרות שהם גדלו בבתים עם קשר חזק לדת, הם חשדניים כלפי אנשים דתיים משום שנפגעו כשבטחו בהם בעבר. לאחר מכן יגאל מותח ביקורת על התנהגותם של ליהיא ועתי, ואומר שלדעתו היה משהו בין עתי לסיוון דרור כשעוד היתה בבית, אבל פרידה מבטלת את דבריו ואומרת שהם בסך הכל היו קרובים זה לזה.

שרית חדד - "מאחלת לך"
זהבה בן- שוכחת לזכור, שירלי צפרי- נכון להיום
שרית חדד - "מאחלת לך"
09:00 על גגות בית האח הגדול
השיר "על גגות תל אביב" של הזמרת אלונה דניאל מעיר את הדיירים. את שגרת ההתארגנות של הבוקר קוטעת אזעקה שנשמעת ברחבי הבית, והדיירים רצים לעמדותיהם: החיילים לחצר והאזרחים לחדר. כעבור דקות ספורות נשמעות מילות ההרגעה "שרב כבד" וכולם חוזרים לשגרה. ליהיא, שמתלבשת בחדר השינה, מוצאת במיטה את רינת, שהמשיכה לישון וכלל לא שמעה את האזעקה.
על הכרכרה בחצר פרידה מדברת עם לי עוז ויגאל על השנים האחרונות בתל אביב, מהעסק שסגרה ועד הרכבת התחתית שלא נראית באופק. פרידה מסכמת ואומרת שהדבר היחיד שהתפתח היא תאוות הבצע של האנשים. בינתיים בתוך הבית משוטט יואב בין החדרים, מחפש את משקפי הראייה שלו, שנעלמו הבוקר.

10:00 סיון משתפת בקשר שהיה לה עם בחורה
עתי רוצה לפנק את הדיירים בארוחת בוקר ומתלבט בין חביתה לפנקייק, אבל כשהוא מתייעץ עם ליהיא, ליאם ואלעד הוא מגלה שהבנות רוצות לשמור על הגזרה והשלושה בוחרים בקורנפלקס. ג'קי מתחבר לדמותו כחייל במלחמת המפרץ ופונה בנאום נרגש לאומה, בו הוא מבטיח שצבא ארצות הברית לא יוותר עד שיכניע את האויב העיראקי.
בינתיים בכרכרה יושבים סיון, עמיר ליאם ודנה. ליהיא מצטרפת אליהם ושואלת אם הם ישנו הלילה, ועמיר אומר שהוא לא ישן טוב משום שהוא ישן לבד. בהמשך מספרת סיון על קשר שהיה לה עם בחורה, ואלעד מחמיא לה ואומר שאם היא היתה לסבית היה זה הפסד למין הגברי. לשמחתו של עתי הוא מוצא שותפים לארוחת הבוקר ומתחיל להכין פנקייקים.

לא רק סיון אברהמי: הביקיני של נופר נותן פייט
משתזפת בביקיני - וג'קי מטייל עליה עם האצבעות
לא רק סיון אברהמי: הביקיני של נופר נותן פייט
11:00 בנים תמיד יישארו בנים
בעוד הדיירים יושבים על הדשא ומדברים על ספורט ושחקנים, בחדר השינה ליאם ויורם משוחחים. ליאם אומרת שהיא רגילה שאנשים מתייעצים איתה ושואלים לדעתה, ושבבית האח הגדול היא לא מצליחה להביא את עצמה לידי ביטוי. היא מתייעצת עם יורם ושואלת אותו איך הוא נשאר חזק ויציב למרות העימותים שיש לו עם אנשים בבית. יורם אומר שיש לו קליטה טובה, ושהוא מבחין בין האנשים, האינטרסים שלהם והיחס האמיתי שלהם לאחרים. הוא לא מבין למה ליאם מתרגשת ממה שחושבים עליה, ואומר שהחוסן הנפשי שלו והביטחון שיש לו במקום ממנו הוא בא הם אלו שמאפשרים לו לעבור רגעים קשים. הוא מסביר לליאם שהגישה הזאת הנחתה אותו בזמן המאבק עם פרידה על התנ"ך. בינתיים בסלון הבית, מחליטים הבנים לעבור מדיבורים למעשים ומתחילים לשחק כדורגל.

12:00 פיצוץ בין ליהיא והתאומות
ארוחת הבוקר הופכת לויכוח סוער וקולני בין כולם. שירן נכנסת ומספרת לפרידה שאתמול היא ורינת רצו להיכנס לחדר השינה אך ראו את עתי וליהיא מחובקים במיטה, הרגישו לא נעים להפריע ולכן יצאו. ליהיא שאלה את שירן האם יצאו מהחדר בגללה ושירן ענתה בכנות שכן. ליהיא התעצבנה וטענה שרינת מתערבת בדברים שלא קשורים אליה ולא הייתה צריכה לספר ליגאל ופרידה מה ראתה ושאין לה זכות לשפוט אותה. שירן אומרת שליהיא כפוית טובה והיא בסך הכל ניסתה לכבד את הפרטיות שלהם ולא הייתה לה כוונה רעה.

פרידה ויגאל מנסים להרגיע את שירן אבל היא מצידה מכריזה מלחמה על ליהיא בכל החזיתות. עמיר, ששומע את כל הויכוח מהצד, בכלל תוהה איך קרה שיש דברים מעניינים בבית והוא לא יודע עליהם. בינתיים בחדר השינה, נופר אומרת ליגאל שההתנהגות של ליאם עולה לה על העצבים ונמאס לה לראות אותה כל היום מסתובבת עם פנים נפולות. נופר אומרת שאין לה סבלנות לשיחות עם ליאם ושנמאס לה שליאם מנסה להיות הפסיכולוגית של כולם.

13:00 ליהיא מסתגרת בחדר
הבית עדין סוער בעקבות אירועי ליל אמש בין ליהיא ועתי. יגאל לוקח את עתי לשיחה ואומר לו מה הוא חושב על המצב. יגאל טוען שעתי היה צריך להיות חזק יותר ולחשוב על הארוס של ליהיא שנמצא בבית. יגאל, נופר, התאומות ועתי יושבים בכרכרה ומדברים על מה שקרה. עתי מציע שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה ושכולם יפסיקו להתערב בעניינים שלא שלהם. רינת אומרת שהיא מפרגנת לשניים אם יש ביניהם סיפור אהבה. יגאל אומר שיש דברים שלא עושים לגבר ובטח שלא בטלוויזיה. עמיר אומר שאף אחד לא מושלם ואנשים לעיתים מועדים, בעיקר בסיטואציה כזאת, בבית, שהכל מאוד אמוציונאלי אצל כולם.

בינתיים בחדר השינה, פרידה מרגיעה את ליהיא, שהסתגרה מהבוקר בחדר. היא מבקשת ממנה שתצא החוצה בראש מורם ותתנהג כרגיל. שתמשיך לצחוק ולעשות שמח ולהיות מי שהיא. ליהיא יוצאת ומצטרפת ליגאל, התאומות, עתי ואלעד בכרכרה. רינת ושירן מדברות איתה על הויכוח מהבוקר והשלושה מיישרות בינן את ההדורים ומשלימות. ליהיא אומרת ליגאל שהיא שמחה שהיא גילתה את הרגשות שלה עכשיו ושהבית יעזור לה להחליט מה היא רוצה בעתיד. היא אומרת שהיא הרגישה לנכון להיות עם עתי אתמול וזה כל מה שהיה חשוב לה באותו רגע ולא מעניין אותה מה כולם אומרים. ליהיא מבקשת להזכיר לכולם שהיא עדיין לא נשואה ואלעד אומר שהבעיה במצב הזה היא ששניהם עומדים למשפט מול מדינה שלמה.

14:00 עתי מרגיע את ליהיא
ליהיא נשכבת בחצר ועתי ניגש אליה ומתיישב לידה. הוא מבקש ממנה שלא תילחץ מהמצב, מה שהיה היה ואין מה לעשות כרגע אלא להתמודד בדרך הכי טובה שיש. הוא אומר שהעיקר ששניהם שלמים עם מה שהיה ועם מי שהם. השניים נשכבים על הדשא ומתנשקים. ליהיא מצטרפת לדיירים על הכרכרה והחבורה מדברת על הפאזלים שעליהם היה להרכיב אתמול.

עתי נכנס ומדבר עם התאומות על כל מה שקרה. השתיים מסבירות לו למה כעסו על ליהיא בבוקר ועתי מסביר ששניהם הרגישו שתוקפים ושופטים אותם, אבל מדגיש שליהיא אוהבת אותן ולא התכוונה לריב. התאומות מסבירות שהן כבר השלימו איתה והן מפרגנות לשניהם מהלב. עתי חוזר ונשכב ליד ליהיא בחצר. הוא אומר שמה שהיה ביניהם היה צריך לקרות מתישהו ושלא תפחד מההשלכות.

בינתיים במטבח, מתחילות ההכנות לקראת ארוחת הצהריים. יורם לוקח פיקוד ודנה עוזרת. פרידה ונופר מדברות בסלון ופרידה אומרת שהיא נגעלת כשיורם מכין אוכל, בגלל שהוא לא שוטף ידיים לפני שהוא עובד. נופר מספרת שראתה את יורם מורח משחה ברגליים ומיד אחר כך לש את הבצק והבשר. השתיים שוקלות מה לעשות בנידון ומנסות לחשוב מי הכי קרוב ליורם, ולשלוח אותו לדבר עם יורם. יגאל מצטרף לשיחה ואומר שפרידה סתם מחפשת את יורם בקטנות, כי הוא בעצמו ראה אותו שוטף ידיים. נופר תוהה מדוע סגרו את החצר ויגאל אומר שכנראה מסדרים את החצר, כי לדעתו עוד מעט המשימה תמשיך ותהיה מתקפה נוספת.

15:00 הדיירים מסיימים לאכול צהריים
נופר מורחת לג'קי קרם פנים ומזהירה אותו שלא ויתרגל ויהפוך להיות כמו יגאל – פריק של טיפוח עצמי. ג'קי יוצא לעשן סיגריה לבדו ונושא נואם למצלמה. הוא אומר לצופים שהוא לא הרגיש לנכון להתערב בכל הבלגן שקרה בבית, כי לדעתו אסור להפריע לזוג אוהבים כי אהבה גוברת על הכל ואין לו זכות להתערב ולשפוט אנשים. נופר מצטרפת וג'קי קוטע את הנאום ומבטיח לצופים שימשיך בלילה.

יורם נשאר במטבח ומסיים להכין את האוכל. דנה מפרגנת לסיון על הסלט שעשתה, וטוענת שהוא נעשה מאהבה. עתי מתעכב בחדר וליהיא מכינה לו צלחת ושומרת לו בצד. הדיירים מסיימים לאכול ומפנים את הכלים, נופר מתנדבת לעשות כלים וג'קי מארח לה חברה. הוא גם מספר לה שהוא היה רוצה לגור בקיבוץ, לעבוד במשק וברפת ומוסיף שהם יתחתנו והיא תעבוד כגננת במעון של הקיבוץ. נופר אומרת לו שיתאפס ומהר. הוא מציע לעזור לה בכלים אבל היא מסרבת בטענה שהיא לא  אוהבת שנוגעים לה בסדר שלה. יורם, שיושב בצד וצופה בשניהם, צוחק לעצמו ואומר לנופר שג'קי מתוק בריבוע אבל שתבהיר לו מה היא חושבת עליו כי הוא הולך ומתאהב. נופר אומרת ליורם שהיא הסבירה לג'קי מזמן אבל לפעמים הוא שוכח.

16:00 עתי מודה שהיה לו יום קשה
ג'קי מחליט לבנות לנופר רפסודה על המיטה שלה. הוא מתרוצץ ברחבי הבית ואוסף מכל הדיירים בובות וחפצים להניח לה ברפסודה. כשהוא מסיים, הוא שולח את רינת לקרוא לנופר. נופר מתעצבנת ומסרבת לבוא אבל כשהיא מגיעה לבסוף היא פורצת בצחוק מתגלגל. ג'קי מסביר לה על הרעיון שעומד מאחורי העיצוב ונופר צוחקת, מודה לו ומחבקת אותו. בינתיים, עתי וליהיא נכנסים לקונכייה לדבר בפרטיות. עתי אומר שהוא מעיד על עצמו כאדם חזק אבל היום היה לו קשה והוא היה על סף דמעות. הוא מציע ששניהם יתנו לזמן לעשות את שלו ולראות מה קורה.

בסלון, ליאם מספרת לרינת שסבתא שלה חולת אלצהיימר ומצבה הולך ומחמיר. בהמשך השיחה ליאם אומרת שהיא מסוגלת לתת הכל עבור מישהו שהיא אוהבת אבל היא לא יכולה לסבול שפוגעים בה. עם זאת, היא מדגישה שהיא לא יכולה לנטור טינה למשך זמן. רינת אומרת שאצלה זה הפוך ומאוד קשה לה לסלוח לאנשים שפגעו בה.

17:00 ליהיא ועתי מצננים
הדיירים מנמנמים בחדר השינה כשלפתע נשמעת אזעקה ומקפיצה את כולם. האזרחים רצים למרחב המוגן והחיילים רצים לחצר ומנסים ליירט טילים. פרידה ודנה בעמדת התותחן, דנה וליהיא בתפקיד הטען ויואב ונופר הם המכונאים. החיילים מצליחים ליירט טיל אחד ומחכים בסבלנות לטילים נוספים, כאשר טיל נוסף נורה לעברם. פרידה טוענת שזה בלתי אפשרי ליירט את כולם, ודנה לוקחת פיקוד ומרגיעה את החיילים המודאגים. טיל נוסף נורה, דנה מיירטת אותו והחיילים קופצים וצועקים בשמחה. אז מודיע האח הגדול על "שרב כבד" וסיום המתקפה, ומוסיף כי סוללת הפטריוט הצליחה ליירט רק טיל אחד ולא שניים כמו שחשבו.

לאחר מכן, בכרכרה, מדברות ליהיא ופרידה על אירועי היום: ליהיא מספרת שעתי נלחץ מהמצב וביקש לצנן את כל הפרשה. הוא מסביר לליהיא שהם שני חברים טובים שפשוט נסחפו ברגע, והוא לא יודע אם הוא מרגיש כלפיה מה שהיא מרגישה כלפיו.

18:00 סיון ועמיר מדמיינים
על שולחן האוכל יושב יורם ומקריא לאלעד סיפורים מן התנ"ך. בחדר השינה, סיון מספרת לעמיר שבפעם בכמה זמן יש לה התפרצויות אהבה כלפי כולם, ועכשיו יש לה אחד כזה ושהיא אוהבת את כולם בבית. בהמשך היא מספרת לו על ההרגשה לנטוש את הלימודים באמצע הסמסטר לטובת התכנית. בינתים, שירן, רינת ואלעד מצחקקים בחצר כשהם מגיעים למסקנה שעתי דומה לאווטר. בהמשך, הם שרים שירים מתוך פסקול הסרט "מלך האריות" ומתחילים משחק שלפיו עוברים על כל אותיות הא"ב ובוחרים שיר שמתחיל בכל אות. רינת ושירן שואלות את ג'קי איפה נופר והוא מצידו מספר להן שהוא ממשיך הלאה, ונופר לא מעניינת אותו יותר. בינתיים, בחדר, עמיר וסיון ממשיכים ומדמיינים את החיים שלהם כזוג אחרי התכנית.

מפיקת חתונות: מה זה בדיוק אומר?
מדנה רון ועד לג'ניפר לופז בעקבותיו של המקצוע
מפיקת חתונות: מה זה בדיוק אומר?
19:00 שיחת גברים, שיחת נשים
עמיר וסיון ממשיכים את השיחה האינטימית ביניהם. סיון אומרת לעמיר שהיא רוצה שהוא יכיר אותה כמו שהיא בחיים האמיתיים כי היא הרבה יותר משוחררת וכיפית. עמיר מספר לסיון מי החברים הטובים שלו בתוך הבית ומספר על השוני שיש בינו לבין עתי. בסוף השיחה הם מתחבקים חזק חזק ואז משתעשעים קצת. אלעד, לי עוז ועתי יושבים בהוט טאב ומנהלים שיחת גברים, בזמן שבקונכייה ליהיא פרידה ונופר מנהלות שיחת נשים. יורם נכנס גם הוא להוט טאב ומספר לבנים על הסרט "הטוב, הרע והמכוער" שהוא ראה כבר 20 פעמים וכל פעם הוא צוחק מחדש. דנה ועמיר מנסים לנחש מה צופה להם האח הגדול בסילבסטר. לאחר מכן במטבח, יואב עושה ללי עוז חיקויים של האח הגדול.

20:00 ליהיא לעתי: שחררתי אותו
פרידה שרה שיר של להקת "החלונות הגבוהים" ומספרת לסיון ששמוליק קראוס, אחד מחברי הלהקה, אוכל אצלה כל יום במסעדה. לאחר מכן סיון ושירן משתעשעות עם שימי הדג ,ומנשקות אותו דרך הזכוכית. בינתיים במטבח, עתי מכין שקשוקה בזמן ששירן ורינת מתחילות לריב בחצר. בסיום הארוחה, ליהיא מודה לו על האוכל הטעים, ומספרת ששוחחה עם ארוסה דרך המצלמות, ושיחררה אותו לחופשי. דנה, ליאם ויגאל יושבים בחצר ומשוחחים על המדים הצבאיים. דנה לא מרוצה מהגזרה של המדים שקיבלה ומבקשת משהו קצת יותר צמוד וארוך. בהמשך השיחה הם מדברים על הרגעים המשעממים בבית, אבל מסכימים שבגדול בהחלט כיף בו.

21:00 הצעת עבודה ללי עוז
בחדר השינה אלעד, יואב לי עוז וסיון משוחחים על השתלות מוח. בהמשך לי עוז מספר על היותו מלצר מצטיין, למרות מראהו החיצוני הלא פורמלי כביכול. יורם שומע את דבריו, ממהר להציע לו עבודה כמוכר יין במסעדה ומציע שכר נכבד. בינתיים בקונכייה, פרידה, ליאם ודנה משוחחות על התשוקה שלהן למתוק, בעוד בסלון אלעד מספר ליואב ושירן על כך שלאט לאט הדיירים נקשרים לשיחות עם האח הגדול. יואב משיב לו שזה מרגיש לו קשר מאוד חד צדדי. ג'קי צופה מהצד בליהיא ועתי ישנים יחדיו בסלון ומתמוגג, ומספר לאלעד מה נופר אמרה לו בצהרים לגביהם. אלעד מתקשה להאמין לדבריו.

22:00 סטרפסטילס או סטריפטיז?
שירן, רינת ואלעד מכינים ארוחת לילה במטבח. יורם מגיע לשם ושואל אותם מה ההבדל בין "סטרפסטילס" לסטריפטיז והם משתעשעים מעט. נופר מצטרפת לשיחה, ומתבדחת עם יגאל ויורם. לאחר מכן בחצר, יואב שר שירים לדנה וסיון, ואילו בסלון שירן ורינת פוצחות בשיחת בנות.

23:00 דנה ועמיר מבהירים עמדות
הדיירים מתקבצים בפינת העישון בחצר וממשיכים לשיר שירים בניצוחו של יואב. עתי וליהיא מצטרפים ועתי שואל את הדיירים האם יסכימו לאכול בשר אדם אם יגיעו למצב קיצוני ביותר. לאחר הדיון הדיירים נכנסים לאכול את הארוחה המאוחרת ויגאל מודה בפני כולם שהוא לא קרא נכון את יורם בהתחלה. כולם מבחינים בכך שיגאל לא בשיאו ושואלים אותו למה הוא עצבני. השיחה עוברת לעסוק ביורם ובאצמעים שהוא נוקט כדי להתמודד עם המריבה בינו לבין פרידה. דנה מעירה ליורם שהוא חייב להפסיק לשחק את "משחק הצל" כי זה ממש כמו התנהגות של ילדים קטנים ולעמוד מול מישהו כל היום זו ממש אלימות. דנה מוסיפה שאם יורם היה נוהג כך כלפיה היא הייתה בועטת לו בפנים. פרידה נכנסת למטבח ולא מבינה על מה המהומה, אך דנה ועמיר ממהרים להבהיר לה את עמדותיהם כלפי הסכסוך בינה לבין יורם. 

00:00 קרב כריות
אזעקה נשמעת בבית האח הגדול, המשימה מתחילה, הדיירים החיילים מבצעים אותה בנחישות. הדיירים פוגעים ב-7 מטרות, בתמורה האח הגדול מנגן להם שירים משנות ה-90 והדיירים רוקדים, שרים ושמחים. בינתיים עתי וליהיא משוחחים, עתי אומר לליהיא שיש דברים שרואים מכאן ולא רואים משם. ג'קי מגיע לדיירים בחצר ומודיע להם כי האח הגדול אמר שהם פגעו ב-9 מטרות ויש מגעים עם העיראקים כך שיכול להיות שהם לא יעברו את המשימה. פרידה מתעצבנת ואומרת שנמאס לה כי היא לא התקלחה במשך יומיים, יואב רץ סביב החצר והדיירים מעודדים אותו. הדיירים נכנסים לבית ובסלון, ג'קי ונופר רוקדים סלסה ומתחיל קרב כריות בין התאומות, ג'קי, עתי ולי עוז.

01:00 מוסיקה ללב היא חודרת
בסלון קרב הכריות מסתיים והדיירים מתחילים לשיר שירים בפיקודן של התאומות. בינתיים בפינת העישון הדיירים מעשנים וערב השירה מגיע לשם מאחר והתאומות מצטרפות אליהם. אלעד ופרידה נשארים לבד עם התאומות, אלעד שואל את פרידה איזו מוסיקה היא שומעת והיא עונה שהיא שומעת 88FM, פורטוגזית ואופרה. הם ממשיכים בשיחה ושניהם מספרים כי הם אוהבים להקשיב למוסיקה בערבית, פרידה מוסיפה כי היא מאוד אוהבת את השפה הערבית.

02:00 פרידה לא סובלת את יורם
בפינת העישון השיחה בין פרידה ואלעד ממשיכה, פרידה מחמיאה לאלעד ואומרת לו שהוא מלא ביטחון בניגוד לגברים האחרים בבית. אלעד אומר לפרידה ועתי שהוא לא האמין שהוא ימצא חברים בבית האח הגדול ואויבים הוא עדיין לא מצא. אלעד שואל את פרידה אם היא שונאת את יורם והיא משיבה שהיא לא סובלת אותו כי היא גילתה מי הוא. אלעד אומר שיורם הדהים אותו לראשונה והוא עדיין מרגיש כך, פרידה אומרת לאלעד שהוא לא מכיר את יורם והאינטואיציות שלה לא מטעות אותה לעולם. היא מסיימת את השיחה והולכת לישון. אלעד אומר לעתי שהקשר שלו עם ליהיא לא נראה טוב ויורם קוטע את שיחתם.

יורם מצטרף אל שניהם וממשיך לדבר על הבעיה שלו עם פרידה. אלעד אומר ליורם שאחד מהם חייב להיות הבוגר ושעליו להתעלם ולהתאפק למרות הקושי.  יורם שואל את עתי מה הוא חושב על העניין, עתי אומר שהוא לא היה מכניס את הספר לשירותים. הוא מוסיף ואומר ליורם שהוא אוהב גם אותו וגם את פרידה, הוא לא רוצה להיכנס ביניהם ומייעץ ליורם לחדד את הבקשה. יורם אומר שבכל מוצאי שבת הוא במשבר ורוצה ללכת הביתה, אלעד אומר כי עד כה הוא לא הרגיש שהוא רוצה לחזור הביתה. יורם ואלעד מדברים על אסטרטגיות ומודים שאין להם אסטרטגיה, ג'קי מצטרף אליהם ואומר להם כי האח הגדול אמר שעליהם לשמור על הכוח שלהם ועליהם לנצל כמה שיותר שעות שינה. יורם ואלעד מקשיבים להצעתו של ג'קי בזמן שלי עוז מצטרף לג'קי לסיגריה אחרונה לפני השינה. הם מסיימים לעשן והולכים לישון. בינתיים במטבח, התאומות אומרות לסיון שהמצב בינן לבין עמיר השתנה והן מאוד מחבבות אותו.

03:00 המלחמה מסתיימת, חזרה לשגרה
אלעד ועתי הולכים לישון ומשוחחים במיטה, אלעד אומר לעתי שהוא בטוח שתיהיה הקפצה בקרוב. בינתיים בחדר האמבטיה, סיון מתארגנת לשינה ועושה פרצופים למצלמות. ג'קי נכנס לחדר ושם מעצור בדלת, הדיירים מתלוננים שהאור מפריע להם לישון וג'קי מבטיח להם שהוא כבר מסיים. בחדר האמבטיה עמיר מפנה את פח הזבל וג'קי שואל אותו אם הוא צריך עזרה, עמיר משיב ואומר כי במשך יומיים הוא מחפש את המטאטא  והוא מאוד רוצה לטאטא את חדר האמבטיה.  הדיירים הולכים לישון עם חשש שיוקפצו במהלך הלילה.

לאחר זמן קצר אזעקה נשמעת באמצע הלילה, הדיירים קמים משינה ומבצעים את משימתם. החיילים פוגעים במטרה והודעה נשמעת כי המלחמה הסתיימה והחיילים יכולים להחזיר את המדים. האח הגדול מודיע לדיירים כי הם הצליחו במשימה והשבוע יזכו לתקציב מותרות. הדיירים שמחים, רוקדים ושרים לצלילי השיר "נולדתי לשלום" של עוזי חיטמן. הדיירים מחליטים ללכת לישון ומתלהבים מעצם העובדה כי יכולים לישון בלבוש אזרחי. רינת ושירן הולכות לפינת העישון ושמחות שהצליחו במשימה, הן מסיימות את הסיגריה והולכות לישון.

מה קרה אתמול:

בשעות הבוקר והצהריים המוקדמות עוד עסקו הדיירים בריב בין פרידה ליורם וניסו לפייס ביניהם, אך אחר הצהריים הודיע האח הגדול שהם עומדים לקפוץ בזמן פעם נוספת וכל תשומת הלב הופנתה להרפקאה החדשה. הדיירים הנלהבים משוגרים לשנת 1991, היישר למלחמת המפרץ. הם מוצאים בסלון מדי צבא, נשקים מפלסטיק, מסכות אב"כ וערכות מגן. האח הגדול מודיע כי הדיירים יתחלקו ל-2 קבוצות. דנה, ליהיא, נופר, יואב, רינת,ג'קי ופרידה יהיו מעכשיו חיילים בצבא האמריקאי ויסייעו לצבא הישראלי. שאר הדיירים יהיו אזרחים במדינת ישראל ויהיה עליהם לשמוע להוראות הצבא. משימתם החדשה: בכל פעם שתישמע אזעקה יהיה על האזרחים ללבוש מסכות מגן ולרוץ למרחב המוגן. במרחב המוגן יהיה עליהם להרכיב פאזלים. בזמן הזה יהיה על החיילים לצאת לזירת הקרב ולהילחם בהתקפות הטילים. החיילים יצטרכו ליירט את טילי הסקאד, ולירות פגזים על האויב. החיילים יצטרכו להתחלק לבחור טען- אשר יירט את הטילים, תותחן -אשר יפגיז את האויב, ומכונאי – אשר יצטרך לנקות את התותח בסיום כל ירי. המשימה תושלם כאשר יצליחו החיילים ליירט לפחות 10 טילים והאזרחים יסיימו להרכיב 2 פאזלים במלואם.

 >> רוצים לדעת את כל מה שקרה אתמול?

>> בואו להיות חברים של האח הגדול בפייסבוק
ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן