חופש
חופש
מערכת ערוץ החופש
03.08.17

גן עדן ושמו איסלנד

מצד אחד היא קצת יקרה ומצד שני ראיתם את התמונות האלה?

צילום: Pavel Svoboda
רייקיאוויק
צילום: Philip Ho

לא, זה לא סתם כפר צדדי, זו עיר הבירה רייקיאוויק. בכל איסלנד גרים כ-350 אלף אנשים ובעיר הבירה לבדה כ-210 אלף. המדינה מתברגת באופן קבוע כאחת מעשרת המדינות עם איכות החיים הכי טובה.

דרך 1 באיסלנד
צילום: Shane WP Wongperk

כביש 1 שמקיף את כל האי הוא באורך של 1300 ק"מ. מומלץ מאוד לטייל באי עם רכב כדי להגיע בקלות לכל המקומות. לא חייבים אוטו שטח מטורף, גם אוטו קטן יכול להספיק לכם. מומלץ להרחיב לביטוח תנאי שטח בשביל לטייל בראש שקט.

הלגונה הכחולה
צילום: Arsenie Krasnevsky

יש לא מעט מעיינות חמים באיסלנד. אחד המפורסמים שבהם זו הלגונה הכחולה. אם היא עמוסה מדי לטעמכם, יש אין סוף מעיינות חמים נוספים בכל המדינה. רק תחליטו מתי בא לכם לעצור וכנראה שיהיה מעיין כזה בסביבה.

הזוהר הצפוני
צילום: Thampitakkull Jakkree

אחת האטרקציות המדהימות במדינה זה הזוהר הצפוני. קחו בחשבון שאת התופעה רואים הכי טוב בחודשי החורף, בהם יש חושך כמעט 24 שעות.

הפריחה באיסלנד
צילום: Andrew Iwanicki

לכל מקום שלא תסעו אליו כנראה שתתקלו במשהו עוצר נשימה - מפלים, הרים, הרי געש פעילים או מרחבי טבע פראיים. 

מפלים באיסלנד
צילום: TTstudio

בעונת התיירות (יוני עד ספטמבר) איסלנד הופכת להיות יקרה יותר, במיוחד בגולדן סירקל, החלק הדרומי והיותר מתוייר שלה. מצד שני, היא לא יקרה כמו שאתם חושבים שהיא.

מערת קרח באילנד
צילום: Albert Russ

מומלץ לטייל בכל חלקיה של המדינה, גם לא בעונה החמה (ואם יורד גשם להיכנס למעיין חם) ולהתארח באכסניות קטנות, על מנת להוזיל עלויות.

גייזר
צילום: Zinaida Sopina

בחגים חברת הלואו קוסט האיסלנדית WOWAIR תחל לטוס מישראל לרייקיאוויק בטיסה ישירה. ניתן למצוא טיסות החל מ-350 דולר הלוך חזור. הטיסה לוקחת כ-7 שעות. 

סוסי פוני
צילום: Ververidis Vasilis

האם בקרוב הישראלים ישתלטו על האי לחלוטין? כנראה שכן.

תגובות סגור

...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן