אלבום תמונות מסביב לעולם | mako חופש

חופש

חופש

יעדים בעולם שלא נראים אמיתיים

מים וחול צבעוניים, אגמים מתפרצים ותופעות טבע נדירות - העולם הזה אמנם מופלא להחריד אבל גם אמיתי מאוד. הנה כמה דוגמאות בהן הטבע לקח את הפיקוד והפך כמה מקומות לבלתי מציאותיים

mako חופש | פורסם 01/04/16 08:55 
פמוקלה, טורקיה
פמוקלה, טורקיה|צילום: Tolga TEZCAN, Shutterstock

פמוקלה, טורקיה. המקום הזה קיים, לפי ההערכות, כבר מיליוני שנים וכולו פאר היצירה של הטבע. מלבד המחזה המרהיב של נטיפי נחלים הזורמים על מדרגות שנראות כמו שדות כותנה, האמונה אומרת כי למים האלו יש סגולות רפואיות.

הלגונה הוורודה, ספרד
הלגונה הוורודה, ספרד|צילום: Zastolskiy Victor, Shutterstock

הלגונה Salada de Torreviej, ספרד. המים של הלגונה המיוחדת הזאת צבועים בוורוד בגלל אצה מיוחדת שפשוט מוורידה את המים.

דיונות החול הלבנות, תימן
דיונות החול הלבנות, תימן|צילום: Thoai, Shutterstock

דיונות החול הלבנות, תימן. את הדיונות האלו תמצאו בסוקוטרה - קבוצת איים קטנה באוקיינוס ההודי ששייכת לתימן. המקום מפורסם בזכות צמחי האלוורה שבו, אבל גם בדיונות הלבנות והמדהימות שנראות כמו דיונות מושלגות.

חול שבעת הצבעים, מאוריציוס
חול שבעת הצבעים, מאוריציוס|צילום: Oleg Znamenskiy, Shutterstock

שבעת הצבעים של שאמארל, מאוריציוס. תופעת הטבע הייחודית לאי בדרום מערב האוקיינוס ההודי, נוצרה כאשר סלע וולקני התקרר בטמפרטורות שונות. התוצאה: נוף צבעוני מדהים שאי אפשר לראות בשום מקום אחר בעולם.

מדבר המלח, בוליביה
מדבר המלח, בוליביה|צילום: Tom Kelly, Flickr / CC BY-NC-ND 2.0

מדבר המלח, בוליביה. סאלאר דה אויוני הוא מדבר המלח הגדול בעולם. מדובר על חלק מרכס הרי האנדים בגובה 3,650 מטרים מעל פני הים. ולא רק זה, כשמזג האוויר גשום, כל המשטח הזה הופך למראה אחת ענקית.

סנוטה איק-קיל, מקסיקו
סנוטה איק-קיל, מקסיקו|צילום: Galyna Andrushko, Shutterstock

סנוטה איק קיל, מקסיקו. כשהמקסיקנים אומרים סנוטה הם מתכוונים למקווה מים שנוצר בנהרות תת קרקעיים. יש כמה וכמה כאלו במקסיקו, אבל איק קיל, שמכונה הסנוטה הכחולה הקדושה, הוא פשוט מקום מושלם עם מים כחולים (שמותר לשחות בהם) וצמחייה ירוקה.

הגל, אריזונה
הגל, אריזונה|צילום: ronnybas, Shutterstock

הגל, אריזונה, ארצות הברית. לא סתם קוראים לצורה הסלעית הזאת The Wave - האבנים במקום פשוט נראות כמו גלים בים. שמורת הגל, הנמצאת באזור Coyote Buttes North, מוגבלת ל-20 מבקרים ביום, הנבחרים בהגרלה. אז אם אתם באזור - לא בטוח שתצליחו לבקר במקום.

אגם פליטביצה, קרואטיה
אגם פליטביצה, קרואטיה|צילום: Sergey Tsvetkov, Shutterstock

אגם פליטביצה, קרואטיה. אגמי פליטביצה - משמורות הטבע היפות בעולם - הם גם הפארק הלאומי הגדול ביותר בקרואטיה ואטרקציה תיירותית ידועה במדינה. יש שם מפלים ענקיים, אגמים והמון ירוק שמראים את עוצמתו של הטבע הפראי.

החוף האדום בפנג'ין, סין
החוף האדום בפנג'ין, סין|צילום: HelloRF Zcool, Shutterstock

החוף האדום בפנג'ין, סין. התחלנו עם אצת ים שצובעת מים בוורוד ונסיים במשהו דומה: בחודשי הסתיו עשב-ים יחודי ונדיר צובע רצועת חוף שלמה בסין באדום. התיירים המבקרים במקום, שהפך לשמורת טבע ב-1988, זוכים לראות מחזה סוריאליסטי - פרי יצירתו של הטבע.

 

 
>> מה לעשות בסוף השבוע: 4 מסלולים בעמק חפר ונחל אלכסנדר
>> פוליה: המקום אליו האיטלקים נוסעים כדי לנפוש

תגובות סגור

...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן