באיזה שבוע את?
היום: 4 שבועות + 3 ימים תאריך לידה משוער
תשעה חודשים

פייסבוק: תמונת עירום בהריון - פורנוגרפיה

רקדנית מניו יורק העלתה לרשת החברתית תמונה שלה בהריון, כשלגופה חוטיני זעיר בלבד - ונחסמה. "מדובר בחומר מיני בוטה", מסרו מנהלי האתר. "הריון הוא דבר יפהפה. בפייסבוק יש תמונות של גברים חשופים יותר", מחאה הצעירה

רעות חפץ-שוורץ | 9 חודשים | פורסם 08/11/09 16:02:27

 בעידן שבו סלבריטאיות בהריון ממהרות להצטלם בעירום לטובת שערי מגזינים נחשבים, קצת מפתיע לגלות שדווקא ברשת החברתית פייסבוק, סולדים מהתופעה. קרי קוראן, רקדנית בלהקת המחול הניו יורקית The Dazzle Dancers (להקה שנודעה בזכות הריקודים הפרובוקטיביים שלה) פרסמה בפרופיל האישי, תמונה שלה בהריון בעירום חלקי - וחשבונה נחסם.

רקדנית cary curran
חומר מיני בוטה? במקור פורסמה התמונה ללא הטשטוש
 צילום מסך

בתמונה נראית קוראן כאשר היא לבושה בחוטיני מוזהב בלבד, ונצנצים מעטרים את בטנה ההריונית ואת שדיה. בהנהלת פייסבוק כאמור לא ראו בעין יפה את פרסום התמונה ומיהרו לסגור את חשבונה. הנימוק: התמונה מהווה חומר מיני בוטה שנוגד את תקנון האתר.
קוראן, שנחרדה לגלות שבטן של אישה בהיריון נחשבת לתמונת עירום בוטה, החליטה לצאת בקול מחאה. "זו חרפה", אמרה לאתר ה"New York Press", "נשים בהיריון הן יפהפיות. אם תגלשו בפייסבוק תוכלו למצוא גברים חשופים ממני, עם שדיים גדולים יותר".

 לקוראן כבר היו בעבר התנגשויות עם קברניטי פייסבוק. הנהלת האתר הזהירה אותה מספר פעמים בשל פרסום תמונות בעלות אופי מיני. באחת התמונות היא צולמה כשהיא נזרקת מאיבר מינה הענקי של דמות נשית מפוסלת. בתמונה נוספת נראו שדיה החשופים, כשרק פטמותיה מכוסות בכיסוי קטן בצורת להבה.

"זה גוף האדם, לכולנו יש כזה"

 לטענתה של קרי מדובר בתופעה נרחבת של חרדה תרבותית מגוף האישה. "אני חושבת שאנשים מבועתים מהווגינה", היא אומרת. "מדובר בגוף האנושי! לכולנו יש אחד כזה. אני חושבת שזו הסיבה שיש לנו כל כך הרבה בעיות בריאותיות".

בינתיים קוראן נאלצת להתמודד עם ההשלכות היומיומיות של ביטול חשבונה בפייסבוק – בנייה מחודשת של מאגר החברים שלה, שעד הסגירה היו במרחק הקלקה.

איך תדעי אם זה בן או בת?
דרכים משעשעות ולא מדעיות לחיזוי מין העובר
איך תדעי אם זה בן או בת?

לטענתה של קוראן, הניצחון הקטן שלה היה כשמשתמשים אחרים העלו את תמונתה בהריון כתמונת הפרופיל שלהם, לאות הזדהות. למיטב ידיעתה אף אחד מהחשבונות שלהם לא הוסר בינתיים.

זאת לא הפעם הראשונה שתמונות חושפניות של גוף האישה מעוררות הדים ברשת החברתית. בעבר הסירו מנהלי האתר תמונות של נשים מניקות בטענה שהן גסות. ההחלטה לוותה בגל מחאה גורף מצד הגולשים, ובעקבותיה הוקמה קבוצת מחאה שנרשמו אליה כ-250 אלף חברים.

בהריון? מזל טוב. היכנסו למדריך המלא להריון ולידה

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
כללית אפליקציה
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן  
 
השורה התחתונה